اهم اخبار

نایب رییس اتاق بازرگانی تهران:بخش خصوصی بعد از برجام بلاتکلیف بوده است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

نایب رییس اتاق بازرگانی تهران معتقد است که هنوز بعد از برجام بخش خصوصی به جایگاه واقعی خود نرسیده است و برای اینکه بتواند به رونق اقتصادی کمک کند باید از وضعیت نامشخص فعلی خارج شود.

علاء میر محمد صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در یک سال گذشته بعد از برجام تاثیری که در اقتصاد ملموس باشد مشاهده نشد، البته در این زمینه بعضی از دولتمردان معتقد هستند که علت این اتفاق این است که هنوز ابتدای کار هستیم و بعد از برجام‌ هم قرار بر این بوده که به تدریج بعضی تحریم‌ها برداشته شود.

وی افزود: بعد برجام تلاش‌های بهبود و رونق فضای اقتصادی از سوی مردم و بخش خصوصی انجام گرفت اما هنوز در بخش‌های اقتصاد این تلاش به پیشرفتی نرسیده است.

نایب رییس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: اما با این حال روی هم رفته امید برای اقتصاد ایران وجود دارد و نیاز است که دولتمردان دیپلماسی خود را بیشتر و ارتباط گسترده‌تری برقرار کنند تا بتوانیم برای سرمایه‌گذاری و صادرات شاهد تلاش‌های بیشتری از طرف بخش خصوصی باشیم.

میر محمد صادقی همچنین با اشاره به وضعیت بخش خصوصی پس از اجرای برجام گفت: بخش خصوصی اکنون در حالت بلاتکلیف و تردید قرار دارد که باید این بلاتکلیفی و نامشخص بودن وضعیت به طور کلی برداشته شود تا رونق در اقتصاد ایجاد شود.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *