نرخ خرید تضمینی گندم در جلسه ای با حضور رئیس جمهور نهایی می شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در شورای اقتصاد درباره نرخ خرید تضمینی گندم، از تعیین این نرخ در جلسه ای با حضور رئیس جمهور در روزهای آتی خبر داد.

یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره وضعیت تصویب نرخ تضمینی گندم در شورای اقتصاد اظهار داشت: دوشنبه این هفته جلسه شورای اقتصاد به همین منظور با حضور مسئولان دستگاه های مختلف برگزار شد اما به دلیل ملاحظات و اختلافاتی که وجود داشت تصمیم گیری در مورد نرخ تضمینی گندم به جلسه آینده موکول شد.

وی ادامه داد: نرخی که در شورا روی آن صحبت شد ۳۷۰۰ تا ۳۸۰۰ تومان بود که تقریبا اجماعی صورت گرفت اما موکل به تصمیم گیری با حضور رئیس جمهور شد.

این مقام مسئول در مورد نرخ پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی برای خرید تضمینی گندم گفت: نظر آنها رقم بالاتر و حدود ۴۵۰۰ تا ۴۶۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه قمیت خرید تضمینی گندم در سال جاری ۲۵۰۰ تومان است، تاکید کرد: افزایش ۴۰ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم، حدود ۸ هزار میلیارد تومان منابع در بودجه می خواهد.

این مقام مسئول با بیان اینکه طبق قانون تا پایان شهریور ماه باید نرخ خرید تضمینی گندم اعلام شود، بیان داشت: احتمالا در روزهای آتی و تا قبل شروع مهرماه قیمت نهایی مصوب خواهد شد.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *