اهم اخبار

نمایش نوآوری‌های حوزه خوراک دام و امنیت غذایی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

«نمایشگاه دستاوردهای دانش‌بنیان حوزه نوآوری و فناوری تولید و تامین نهاده‌های دامی» به عنوان نخستین پل از سلسله رویدادهای سرمایه‌گذاری؛ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، این نمایشگاه و رویداد با مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در محورهای «فناوری‌های نوین در تولید خوراک دام»، «افزایش بهره‌وری و کاهش ضریب تبدیل»، «استفاده از گیاهان مقاوم به شوری آب و خاک»، «استفاده از خوراک‌های نامتعارف و پسماند»، «افزودنی‌های مجاز خوراک دام و طیور»، «استفاده از بیوتکنولوژی در تهیه خوراک دام»، «نوآوری در تجهیزات، بسته‌بندی و حمل‌ونقل و بهره‌برداری از گیاهان نوین» و «تغییر الگوی کشت» برگزار خواهد شد.

تأمین نهاده‌های دامی و تکمیل زنجیره غذایی دام، طیور و آبزیان در سال‌های اخیر به موضوع مهمی در کشور تبدیل شده و طبق آمارها بخش عمده‌ای از نهاده‌های دامی و علوفه مورد نیاز کشور، وارداتی است. طی سال‌های گذشته بخش مهمی از واردات ایران به نهاده‌های دامی اختصاص یافته است و از آنجایی که ذرت، جو، کنجاله و بعضی از دانه‌های روغنی مثل سویا نیاز به آب فراوانی دارند، کاشت آنها در کشور به صرفه نیست؛ اما در عین حال محصولاتی پر اهمیت هستند که جهت افزایش شیردهی، پروار کردن و تولید مثل دام، طیور و آبزیان استفاده می‌شوند.

از سوی دیگر تحریم‌ها نیز بر معضل تأمین و تولید نهاده‌های دامی و علوفه افزوده است و ادامه روند فعلی با تکیه بر واردات می‌تواند زنجیره امنیت غذایی ما را با تهدید مواجه کند. این در حالی است که پیشرفت تکنولوژی و ظهور فناوری ثابت کرده است که می‌توان با تکیه بر آن صنایع مختلفی را از بحران نجات داد. بنابراین صنعت دام و طیور نیز نمی‌تواند از این قاعده مستثنی باشد. لذا برگزاری رویدادهای سرمایه‌گذاری و نمایشگاه معرفی دستاوردهای دانش پایه این حوزه به نقش‌آفرینان این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://events.sina.vc/ مراجعه کنند.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *