اهم اخبار

نماینده دفتر عمران سازمان ملل در ایران: دنبال برندینگ جغرافیایی محصولات کشاورزی حوضه دریاچه ارومیه هستیم

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

نماینده دفتر عمران سازمان ملل متحد در ایران گفت: دنبال برندینگ جغرافیایی برای محصولات تولیدی طرح کشاورزی پایدار در حوضه دریاچه ارومیه هستیم تا زمینه توسعه کسب و کار در این بخش فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایرنا، کلودیو پروویداس روز سه‌شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی که با حضور سفیر ژاپن در ایران برگزار شد، افزود: با همکاری دولت و در یک اقدام ۱۰ ساله بر روی کشاورزی و کشاورزی پایدار حوضه دریاچه ارومیه کارهای خوبی انجام شده که می‌تواند زمینه توسعه منطقه را فراهم کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در صددیم تا ‌یک‌ قدم از طرح کشاورزی پایدار، پا را فراتر گذاشته و برای فروش محصولات این بخش به بازارهای دیجیتال وصل شویم.

پروویداس با بیان اینکه دسترسی به بازار از خواسته های کشاورزان است، گفت: دنبال این هستیم که دسترسی به محصولات تولیدی در این منطقه در کل کشور وجود داشته باشد و برای این امر نیز برنامه‌ریزی می‌کنیم.

نماینده دفتر عمران سازمان ملل متحد در ایران ادامه داد: می‌توان با اجرای این طرح‌ها همچنین ایجاد یک برند جغرافیایی خاص، مبنایی برای‌ گردشگری خوراک نیز در منطقه فراهم کرد.

بر اساس این گزارش دولت ژاپن و دفتر عمران سازمان ملل متحد در راستای کمک به احیای دریاچه ارومیه، اقداماتی را برای اجرای کشاورزی پایدار از سال ۱۳۹۳ در حوضه این دریاچه اجرایی کرده‌اند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایرنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.