اهم اخبار

نهاده‌های مورد نیاز ۶ ماه نخست سال تامین است

بدون دیدگاه

وزیر جهاد گفت: در حال حاضر نهاده‌های مورد نیاز تولید برای شش ماه نخست سال تامین شده و برنامه اجرایی شش ماهه دوم با قوت در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، از وزارت جهاد کشاورزی؛ محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در ۱۲ ماه منتهی به خرداد ۱۴۰۳ قدم‌های بزرگی برای تولیدمحور کردن رویدادهای مدیریتی، اجرایی و ستادی برداشته است.

او افزود: در حال حاضر قرارگاه‌های امنیت غذایی محملی برای تصمیم‌‌های اجرایی در راستای تولید است و این مراکز تصمیم‌گیری، ماهیت تولید را جایگزین دغدغه‌های بازار‌ مانند آنچه در سال گذشته بود، کرده‌اند.

نیکبخت بار دیگر تاکید کرد: هدف ما رساندن تولید داخل بر روی سکوی صادرات پایدار است و این اقدام را همزمان با یکنواخت‌سازی تولید داخل پیش می‌بریم و معتقدیم بازار داخل مطمئن و صادرات در عرض هم حرکت می‌کنند و پشتیبان یکدیگرند.

وزیر جهاد کشاورزی عمل به تعهدات حمایتی را نشانه عزم راسخ مدیریت کلان کشاورزی برای جهش تولید دانست و گفت: برخلاف مدت مشابه، در حال حاضر نهاده‌های مورد نیاز تولید برای شش ماه نخست سال تامین شده و برنامه اجرایی شش ماهه دوم با قوت در حال اجراست، یعنی تولیدکننده دغدغه‌ای به جز تولید نداشته باشد.

نیکبخت با بیان اینکه تامین مطمئن نهاده، پایه تولید پایدار است، گفت: شاید در ادوار گذشته نیاز سالانه نهاده محقق می‌شد اما اطمینان‌بخشی به تولید کننده، تامین نهاده به میزان لازم در زمان و مکان مقرر است و این شرایط برای بهره‌برداران در حال حاضر مهیا شده است.

گفتنی است؛ بر اساس گزارش‌ها، تکافوی نهاده در سامانه بازارگاه، بهای آن را در بازار آزاد به زیر قیمت مصوب رسانده است.

سرویس خبری: کشاورزی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *