اهم اخبار

نوسان قیمت گوشت گوسفندی در بازار/ بارش‌های اخیر برگرانی گوشت دامن زد

بدون دیدگاه

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: بارش‌های اخیر، مشکلات ترابری و قاچاق دام زنده سبب نوسان قیمت گوشت در بازار شده است.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور از افزایش ۲ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم‌اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۸۰ تا ۸۳ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود معادل ۹۰ تا ۹۱ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

وی افزود: بارش‌های اخیر و ایجاد برخی مشکلات در ترابری و همچنین بحث قاچاق دام زنده از مرز بانه موجب شده که قیمت دام و به تبع آن گوشت قرمز با نوساناتی در بازار روبرو شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور درباره آخرین وضعیت قاچاق دام بیان کرد: بنابر آخرین آمار و اطلاعات مقداری دام از مرز بانه در حال خروج است که خوشبختانه طی روز‌های اخیر برخورد مناسبی با این موضوع صورت گرفته است.

ملکی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام به بازار وجود ندارد، گفت: وقوع بارندگی در روز‌های اخیر و مشکلات تردد تنها منجر به نوسانات هزینه‌های حمل ونقل شده است چرا که به سبب خطرات جاده رانندگان نرخ‌های بالاتری را دریافت می‌کنند.

کمبودی در عرضه دام زنده وجود ندارد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور قیمت هر کیلو دام زنده را ۴۰ تا ۴۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر قیمت دام در میادین تهران نسبت به شهرستان به سبب هزینه‌های حمل ونقل کمی بالاتر است.

او درباره آینده بازار گوشت، گفت: باتوجه به آنکه خروج غیر قانونی دام از مرز بانه نوساناتی در بازار ایجاد کرده است، اما پیش‌بینی می‌شود که در صورت جلوگیری از قاچاق دام هم زمان با ورود بره‌های نو از دهم تا پانزدهم اسفند، نیاز بازار شب عید به طور کامل تأمین است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

این مقام مسئول در پایان با تأکید بر این مسئله که صادرات دام زنده زمینه را برای التهاب قیمت گوشت در بازار فراهم می‌کند، تصریح می‌کند: سازمان حمایت راهکاری همچون ذبح دام سنگین و عرضه با قیمت‌های مناسب را باید به کار گیرد، چرا که صادرات دام همانند سال قبل می‌تواند بر التهاب قیمت در بازار دامن بزند.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *