اهم اخبار

هشدار احتمال ورود حمله ملخ صحرایی به کشور

بدون دیدگاه

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارش های بالاتر از نرمال در عربستان و شرق آفریقا، احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سعید معین از احتمال حمله ملخ صحرایی خبر داد و گفت: با توجه به بارش های مناسب و بالاتر از نرمال در جنوب و مرکز عربستان و همچنین شرق آفریقا در ۲ ماه گذشته احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد.

به گفته او، با وجود آنکه در جنوب عربستان و بخش هایی از یمن، پوره ها بالدار شدند، از این رو با استمرار این روند جمعیت ملخ ها از جنوب شبه جزیره عربستان به سمت شمال شبه جزیره حرکت می کنند.

معین ادامه داد: اکنون در استان های جنوبی ردیابی و پایش علیه ملخ صحرایی در حال انجام است و همواره سموم و آفت کش مورد نیاز برای مبارزه علیه ملخ صحرایی تامین و تدارک دیده شده است.

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات درباره آخرین وضعیت مبارزه علیه ملخ بومی گفت: در اکثر مناطق شمالی کشور، مبارزه علیه ملخ بومی در حال انجام است و سطح مبارزه همانند سال گذشته به ۶۰ هزار هکتار رسیده است.

او گفت: اکنون مبارزه علیه ملخ های بومی در مناطق سردسیر استان های کردستان، آذربایجان غربی و بخشی از آذربایجان شرقی و اردبیل به تازگی‌شروع شده و پیش بینی می شود که سطح مبارزه علیه ملخ های بومی در کل کشور به ۲۰۰ هزارهکتار برسد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *