اهم اخبار

همکاری‌های کشاورزی ازبکستان و اتحادیه اروپا افزایش می‌یابد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

ازبکستان در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی «هفته سبز- ۲۰۱۶» قراردادی به ارزش بیش از ۹۱ میلیون دلار در خصوص صادرات میوه و سبزیجات با اتحادیه اروپا به امضا رساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، ازبکستان در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی «هفته سبز- ۲۰۱۶» در خصوص صادرات میوه و  سبزیجات و منسوجات به کشورهای اروپایی قراردادی به ارزش بیش از ۹۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به امضا رساند.

نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی سالانه «هفته سبز» بزرگ‌ترین مراسم برای نمایش دستاوردهای روز کشاورزی، دامداری، باغداری و تولید فرآورده‌های غذایی است که در آن توجه خاصی به تولید مواد غذایی در شرایط محیط زیست سالم صورت می‌گیرد.

در این نمایشگاه شرکت‌های بزرگ ازبکستان همچنان اتحادیه کارخانجات صنایع غذایی، شرکت سهامی «اوز.دان محصولات» (فراورده‌های غله‌ای ازبکستان)، شرکت‌های تجارت خارجی و همچنین نمایندگان شورای کشاورزان و واحدهای کشاورزی حضور دارند.

ازبکستان در چهارچوب این نمایشگاه بین المللی انواع مختلف میوه و سبزیجات تازه، خشکبار، فرآورده‌های روغنی و چربی، ادویه جات، فراورده‌های تبدیلی میوه و سبزیجات مانند شربت، مربا، تولیدات مختلف کنسرو شده و همچنین کالاهای صنایع نساجی‌را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد.

در پایان نمایشگاه بین المللی کشاورزی سالانه «هفته سبز- ۲۰۱۶» در خصوص صادرات میوه و  سبزیجات و منسوجات به کشورهای اروپای قراردادی به ارزش بیش از ۹۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به امضا رسید.

در چارچوب این نمایشگاه مراسم معرفی پتانسیل‌های اقتصادی و کشاورزی ازبکستان با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از نمایندگان شرکت‌های آلمانی برپا شده و گزارشاتی پیرامون رشد اقتصادی کشور، اقدامات در دست انجام برای مدرنیزه و تجدید تجهیز فنی کارخانجات صنعتی، تکامل بیش از پیش فضای بازرگانی، اولویت همکاری‌های سرمایه‌گذاری از جمله در چارچوب مناطق صنعتی ویژه ایجاد شده در ازبکستان در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی سالانه «هفته سبز- ۲۰۱۶» در تاریخ ۱۵ ژانویه (۲۵ دی ماه) در شهر «برلین» پایتخت آلمان آغاز شده و تا ۲۴ ژانویه (۴ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴) به کار خود ادامه می‌دهد.

 

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *