اهم اخبار

همکاری لجستیکی نیروی دریایی ارتش در حوزه پرورش ماهی در قفس

بدون دیدگاه
در ملاقات فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و  هیات همراه با معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران، بر نقش کمک های لجستیکی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در توسعه پرورش ماهی در قفس های دریایی تاکید شد.
به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، از سازمان شیلات ایران، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز ۱۶تیرماه ۱۴۰۳ با سید حسین حسینی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران دیدار و گفت و گو کرد.
سیدحسین حسینی در این ملاقات ضمن بررسی ظرفیت‌ها و زمینه های همکاری با فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: کمک ها و همکاری های نیروی دریایی در حل مشکلات منطقه کنارک بسیار ارزشمند بوده و امید است در زمینه قفس های دریایی نیز از کمک های لجستیکی آنها بهره گرفته شود.
وی همچنین به وجود ۱۴پروژه در سواحل مکران که ۸ پروژ۰ آن بندری است و نقش و ظرفیت شیلات در توسعه آن اشاره کرد .
حسینی به بازگشت حق رای جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون Iotc اشاره و تاکید کرد: در حال حاضر موضوع پشتیبانی در اقیانوس ها از مهم‌ترین مباحث و اهداف سازمان شیلات می باشد.
وی  با اشاره به پیگیری مجدانه سهم سوخت شناورهای صیادی در آبهای آزاد،  آماده سازی شرایط برای صید فراسرزمینی با فعالیت ناوگان صیادی منطقه را متذکر شد.
حسینی ادامه داد: پرورش ماهی و میگو در سواحل مکران از دیگر فعالیتها و ظرفیتهای  شیلات است که بر اساس مطالعات امکان سنجی، در ۱۶۷ هزار هکتار از ۲۰۰ هزار هکتار آن امکان انجام فعالیت های آبزی پروری وجود دارد.
رییس سازمان شیلات همچنین تاکید کرد: پرورش ماهی در قفس، از دیگر زمینه هایی است که  از طریق همکاری مشترک با کمک نیروی دریایی امکان توسعه نیز دارد.
وی در این باره خاطرنشان کرد: کمک های لجستیکی نزدیک و دور ارتش جمهوری اسلامی با توجه به ظرفیت‌های موجود و استقرار  ۳۹۶ قفس دریایی در منطقه، می تواند نقش مهمی در جهش تولید و توسعه صنعت داشته باشد.
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *