اهم اخبار

واردات گندم حداقل ۲ میلیون تن کاهش می‌یابد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با اصلاح نظام یارانه و واقعی سازی قیمت، واردات گندم حداقل ۲ میلیون تن کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد قربانی گفت: قبل از آزادسازی و اصلاح نظام یارانه نیروی انتظامی ۶۰۰ تن روغن قاچاق کشف کرد که با آزادسازی قیمت های جدید انگیزه ای برای قاچاق وجود ندارد و سر سفره ایرانی ها خواهد بود.

به گفته او، بنابر ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار برای جلوگیری از ۲ نرخی بودن قیمت ها تمامی اقلام اعم از مرغ، روغن، تخم مرغ و ماکارونی های قبل هم با قیمت جدید در بازار باید عرضه شود.

قربانی می گوید: هم اکنون بر بازار مرغ و تخم مرغ آرامش کاملا برقرار است و در ارتباط با روغن توزیع مویرگی در تمامی فروشگاه های زنجیره ای و خرد مقیاس در حال انجام است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته ۴۸۲ هزار تن تقاضا برای آرد افزایش پیدا کرد که بنابر گزارش اعلامی ۲۵۰ هزارتن آرد قاچاق کشف شد و مابقی برای مصارف غیرانسانی است که با واقعی سازی حداقل ۲ میلیون تن کاهش واردات گندم داریم.

بنابر اعلام معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد  با توجه به فرآیند سخت این جراحی بزرگ که منافع آن برای اقتصاد کشور و مردم است، ریل گذاری جدیدی در خصوص مدیریت کشور پایه گذاری شده است و همواره به تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ این اطمینان را می دهیم که نگرانی از حیث مازاد احتمالی مرغ و تخم مرغ نداشته باشند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *