اهم اخبار

ورودی دام به بازار کم شد، قیمت گوشت قرمز افزایش یافت

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی علت روند افزایشی قیمت گوشت قرمز را کاهش ورودی دام به شهرهای بزرگ به دلیل خودداری دامداران از عرضه دانست.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از ایلنا؛ علی اصغر ملکی از ادامه روند افزایشی قیمت گوشت قرمز در بازار خبر داد و گفت: ورودی دام به استان‌های بزرگ و پر مصرف کاهش یافته است.

وی علت این اتفاق را خودداری دامداران از عرضه دام به بازار عنوان کرد.

به گفته ملکی؛ دامداران به امید بهبود بازار در ایام منتهی به نوروز از عرضه دام خود به بازار خودداری می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه دامداران تا حدودی برای کاهش عرضه حق دارند، افزود: هزینه پرورش دام به با بالا رفتن قیمت نهاده‌های دامی و هزینه‌های تولید مقرون به صرفه نیست و دامداران به امید بهره‌مندی از بازار بهتر در ایام نوروز دام خود را عرضه نمی‌کنند.

ملکی یادآور شد: دامداران هم اکنون فقط هر کیلوگرم جو را ۵ هزار ۳۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

وی متوسط قیمت عمده هر کیلوگرم گوشت گوسفندی برای مراکز عرضه ۱۱۲ تا ۱۱۵ هزار تومان اعلام کرد.

به گفته وی؛ قیمت هر کیلوگرم شقه بدونه دنبه برای مصرف کننده معمولا ۱۰ درصد بیشتر از قیمت عرضه عمده و در حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان است.

به گفته کارشناسان بخشی از افزایش قیمت گوشت قرمز مربوط به مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار است. در مصوبه هفته گذشته تنظیم بازار آمده بود: قیمت محموله‌های وارداتی بر مبنای ماهانه نرخ ارز سامانه نیما در زمان تحویل گوشت قرمز به شرکت پشتیبانی امور دام کشور در هفت ماه اول سال جاری، به تفکیک فروردین ماه ۷۳ هزار تومان، اردیبهشت ماه ۷۶ هزار تومان، خرداد ماه ۸۵ هزار تومان، تیر ماه ۹۵ هزار تومان، مردادماه ۱۰۰ هزار تومان و شهریورماه ۱۲۰ هزار تومان تعیین شد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: ایلنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *