اهم اخبار

ورود بخش کشاورزی ایران به متاورس

بدون دیدگاه

رئیس مرکز علوم و فناوری اطلاعات کشاورزی از ورود بخش کشاورزی به فضای متاورس خبر داد و گفت: برای هوشمندسازی بخش کشاورزی اقدام شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایرنا؛ حسین فرازمند در حاشیه نمایشگاه «ایران بهره‌ور» در همایش ملی بهره‌وری افزود: یکی از مباحثی که برای افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی مطرح است استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

وی ادامه داد: در همین زمینه نسبت به هوشمندسازی کشاورزی اقدام شده و طرح‌هایی مانند آبیاری هوشمند و استفاده از اینترنت اشیا در حال انجام است.

رئیس مرکز علوم و فناوری اطلاعات کشاورزی از ورود بخش کشاورزی به فضای متاورس خبر داد و گفت: نخستین فضای متاورس بخش کشاورزی ایران با همکاری یک شرکت دانش بنیان ایجاد شد. در این فضا محصولات سازمان تات و جهاد کشاورزی قابل ارائه است.

فرازمند ادامه داد: تلاش می‌شود شرکت‌های بخش خصوصی کشاورزی هم بتوانند محصولات خود را عرضه کنند و افراد می‌توانند در این فضا با یکدیگر ارتباط گرفته و از دستاوردها اطلاع حاصل کنند.

بر اساس این گزارش؛ همایش ملی بهره‌وری ایران دیروز (دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت‌ماه) با حضور مسئولان در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی آغاز شد.

در این همایش سخنرانان به بحث و بررسی مسائل مختلف از جمله رشد اقتصادی از محل ارتقای بهره‌وری، ارتقای بهره‌وری مبتنی بر مشارکت مردم و تحقق شعار سال پرداختند.

در حاشیه این همایش دو روزه، نمایشگاهی از آثار و دستاوردهای دستگاه‌ها و شرکت‌ها با عنوان «ایران بهره‌ور» در موضوع بهره وری برپا شد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایرنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *