اهم اخبار

وزارت کشاورزی: تولیدکنندگان نگران تامین نهاده‌های دامی نباشند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

سرپرست دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهادکشاورزی گفت: وزارت جهادکشاورزی درصدد تامین نهاده‌های مورد نیاز تولیدکنندگان است و برای همین تولیدکنندگان هیچ نگرانی‌ از این بابت نداشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ مجید حسنی مقدم با بیان اینکه سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی از نیمه دوم سال ۱۳۹۸ با عرضه نهاده کنجاله سویا آغاز به کار کرد، گفت: بعد از آن جو وارد سامانه شد و اواخر خرداد ۱۴۰۰ نیز نهاده ذرت به این سامانه اضافه شد.

وی ادامه داد: سامانه بازارگاه یک بستر الکترونیکی است که به منظور شفاف سازی، مدیریت، نظارت بر فرآیند عرضه و توزیع نهاده‌ها طراحی شده و تاکنون نیز در راستای دستیبابی به اهداف خود موفق بوده است. اگر هم دراین مسیر مشکلی ایجاد شد با کمک همه فعالان زنجیره از تولیدکنندگان تا مصرف‌کنندگان آنها را برطرف کردیم.

سرپرست دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهادکشاورزی اضافه کرد: از زمان آغاز به کار این سامانه که حدود ۲۵هزار عضو فعال دارد تا کنون ۳۳ میلیون تن نهاده عرضه شده و بیش از ۲۴۲ هزار معامله ثبت شده است. سال گذشته نیز حدود ۱۷ میلیون تن نهاده در این بازارگاه عرضه شد.

وی در ادامه گفت: سال ۱۴۰۱ مباحثی مانند تغییر نرخ ارز و افزایش قیمت‌جهانی نهاده‌ها به دلیل درگیری روسیه و اوکراین مطرح شد که البته اجازه ندادیم خللی در این سامانه ایجاد شود. شرکت پشتیبانی امور دام برای کمک به تنظیم بازار ورود کرد و نهاده‌ها را به خوبی توزیع کرد و این نهاده‌ها نیز همچنان در حال توزیع است.

به گفته وی نهاده‌های واحدهای مرغ گوشتی و تخم گذار تا پایان فروردین ماه تامین و عرضه شده است و این وعده را می دهیم که تا حد ممکن نهاده تامین و توزیع کنیم.

وی با اشاره به اینکه وزارت جهادکشاورزی دغدغه تولید و بازار را دارد و تمام تلاشش را برای حل مشکلات انجام می‌دهد، گفت: در روزها و هفته‌های آینده حتما نهاده‌ به روال قبل شارژ می‌شود و تولیدکنندگان نگرانی‌ و دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *