اهم اخبار

وزارت کشاورزی در اصلاح الگوی کشت غفلت کرده است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت سیزدهم مذاکرات را در بستری عقلانی پیش برد تا بدون پرداخت به حاشیه ها از حقوق مردم به شکل شایسته دفاع کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، صدیف بدری در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز ( چهارشنبه) مجلس، بیان کرد: در چند سال گذشته تلاش شد تا دولت را مخالف مذاکرات نشان دهند اما خوشبختانه دولت سیزدهم اسیر این جنگ روانی نشد و در یک برنامه حساب شده دیپلماسی فعالی را در حوزه سیاست خارجی پیش گرفت که از منظر صیانت از منافع ملی و هم در بعد منطقه ای و هم فرامنطقه ای قابل تحسین است. در مورد مذاکرات هسته ای نیز دولت با عرق به حضور فراگیر و منطقه ای جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی و کاستن از فشار اقتصادی حاصل از تحریم های ناجوانمردانه فرآیند مذاکرات را در بستری عقلانی پیش برد تا بدون پرداخت به حاشیه ها از حقوق مردم به شکل شایسته دفاع کند. به نمایندگی از مردم استان اردبیل از تلاش دولت به ویژه وزیر خارجه قدردانی می‌کنم امیدوارم شاهد به ثمر نشستن تلاش ها اخیر و بازگشت ثبات و آرامش به اقتصاد کشور باشیم.

وی در ادامه در تذکری به سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: تامین امنیت غذایی کشور و توسعه بخش کشاورزی با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی در گرو مدیریت بهینه منابع ارزشمند آبی و خاکی کشور است. متاسفانه اصلاح الگوی کشت و مصرف آب بر پایه الگوهای آبرسانی به‌روز در وزارت کشاورزی مورد غفلت قرار گرفته است. آقای وزیر جهاد کشاورزی امسال در استان اردبیل شاهد یک فاجعه در مدیریت منابع آب بودیم. در حالی که هزینه تامین آب مورد نیاز برای تولید یک کیلوگرم هندوانه ۲۵۰ هزار تومان است خود هندوانه ۲۵۰۰ تومان به فروش نرفت.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم منابع آبی به هدر رفت و هم کشاورز بیچاره زمین گیر شد. جهاد کشاورزی این وضعیت آشفته را چگونه توجیه می کند؟ متاسفانه در بحث  اصلاح الگوی کشت همکاران شما فقط به توصیه کفایت می کنند و اثربخشی چندانی در این حوزه ندارند. این روند زیانبار را متوقف کنید.

سرویس خبری: مجلس و دولت

منبع: ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.