اهم اخبار

وزیر توسعه صنعت و تجارت خارجی برزیل خبر داد: اجاره زمین‌های کشاورزی برزیل به ایران تا چند ماه دیگر

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print
[heading]وزیر توسعه صنعت و تجارت خارجی برزیل از اجرایی شدن پیشنهاد کشت فراسرزمینی ایران در برزیل تا چند ماه دیگر خبر داد.[/heading]

آرماندو منتیرونتو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، درباره طرح کشت فراسرزمینی ایران در برزیل گفت: طرح کشت فراسرزمینی پیشنهادی است که هیات اقتصادی برزیل در اتاق بازرگانی ایران از آن مطلع شدند و قرار است با بازگشت ما به برزیل تحت بررسی مقامات مسئول در حوزه کشاورزی قرار گیرد و پیش بینی می شود تا چند ماه دیگر این طرح عملی شود.

این گفته وزیر صنعت برزیل در حالی است که محمود حجتی- وزیر جهاد کشاورزی ایران – در دیدار سال گذشته خود با همتای برزیلی اش از تصمیم ایران برای اجاره بلند مدت اراضی کشور برزیل توسط شهروندان ایرانی برای تولید و تامین محصولات مورد نیاز کشورمان خبر داده بود.

همچنین منتیرو در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره اینکه کدام یک از بخش های صنعتی برزیل برای همکاری مشترک اقتصادی با ایران اعلام آمادگی کرده‌اند؟ گفت: از بخش های صنعتی کشور برزیل که برای همکاری اقتصادی با ایران تمایل دارند می‌توانم به بخش داروسازی، خودرو، تجهیزات ماشینی، هواپیما و بخش خدمات از جمله بخش نرم افزاری و بخش فناوری اطلاعات نام ببرم.

وزیر توسعه صنعت و تجارت خارجی برزیل در پایان با اشاره به توان صادرات گوشت قرمز به ایران در حد نیاز، درباره حجم صادرات اقلام خوراکی اظهار کرد: ظرفیت صادرات اقلام خوراکی چون گوشت، شکر و سویا به اندازه ای است که می توانیم حجم صادرات آن را به ۹۰ درصد برسانیم.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *