اهم اخبار

وزیر جهادکشاورزی: شهرک های کشاورزی در مناطق محروم آذربایجان غربی راه اندازی می شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

 وزیر جهاد کشاورزی از راه اندازی شهرک های صنعتی در مناطق محروم استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، کاظم خاوازی عصر سه شنبه در جلسه کارگروه آب و کشاورزی با بیان اینکه اقتصاد آذربایجان غربی بر پایه کشاورزی بنا شده است، اظهار کرد: تنها راه رونق بخشی اقتصاد استان و محرومیت زدایی رونق بخش کشاورزی است.

وی با اعلام آمادگی وزارت جهاد کشاورزی راه اندازی این شهرک‌های صنعتی در مناطق محروم استان را دارد، از استاندار آذربایجان غربی با شناسای مناطق مستعد زمینه راه اندازی این شهرک‌های صنعتی را فراهم کند.

خاوازی با اشاره به نتایج سفر دوروزه به استان آذربایجان غربی با اشاره به اختصاص ۹۰۹ میلیارد تسهیلات برای رونق و توسعه کشاورزی آذربایجان غربی عنوان کرد: از این تسهیلات ۸۲ میلیارد تومان به بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی، ۱۰۶ میلیارد تومان در بخش دام، ۱۱ میلیارد تومان شیلات و آبزیان و ۴۱۲ میلیارد تومان در بخش گلخانه‌ای است.

وی در ادامه با اشاره به گلایه‌های شهرستان‌ها به خصوص میاندوآب در زمینه کمبود منابع آبی به دلیل صرفه جویی آب در بخش کشاورزی برای احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد: این موضوع موجب بروز مشکلات اجتماعی در برخی شهرستان‌ها از جمله خطر و آسیب جدی به بخش کشاورزی و رغبت برای مهاجرت را فراهم کرده است.

خاوازی با اشاره به فعالیت سنتی دامداری‌ها در کشور اضافه کرد: به معاونت امور دام دستور اکید داده شده تا چند روز آینده تکلیف دامداری‌های سنتی و بدون مجوز کشور مشخص شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در زمینه توسعه صنعت آبزی پروری آرتمیا ظرفیت خوبی برای ارزآوری و اشتغال در استان فراهم است، گفت: دریاچه ارومیه منبع بسیار ارزشمندی از آرتمیا است که با نظر سازمان محیط زیست می‌توان با بهره برداری اصولی زمینه توسعه این صنعت در استان فراهم کرد.

وی در خصوص تجزیه اراضی کشاورزی در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: هم اکنون بخشی از اراضی توسط افراد سودجو تجزیه و خرد می‌شود که به شدت به صورت قانونی با این افراد برخورد می‌شود.

سرویس خبری: استان ها

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *