اهم اخبار

وعده وزارت جهادکشاورزی برای رفع ایرادات بازارگاه عملی نشد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشی با اشاره به اینکه وزارت جهاد وعده داده بود طی یک هفته مشکلات سامانه بازارگاه را حل می‌کند گفت:متأسفانه بانک کشاورزی در انجام اصلاحات کوتاهی می کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از مهر؛ حبیب اسدالله نژاد با اشاره به به اینکه سامانه بازارگاه بسیار به روزتر شده و نواقص کار آن به حداقل رسیده به لزوم برخی از اصلاحات در سامانه بازارگاه اشاره کرد و گفت: علیرغم وعده‌های وزارت جهاد کشاورزی برای انجام اصلاحات همچنان ایراداتی در سامانه بازارگاه وجود دارد و لازم است در ایجاد برخی تغییرات و ویژگی‌ها در سامانه بازارگاه تسریع شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه نویسی سامانه بازارگاه توسط بانک کشاورزی انجام شده است گفت: به نظر می‌رسد که کارشناسان این بانک توان فنی برای برطرف کردن نواقص و اجابت سریع مطالبات جهاد را ندارند و این مسئله به تولیدکنندگان آسیب فراوانی وارد کرده است.

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران به یکی از اصلی ترین اشکالات باقیمانده در این سامانه اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال خیلی از واحدهای تولیدی از دان آماده استفاده می‌کنند ولی متأسفانه چنین امکانی در سامانه بازارگاه وجود ندارد که مرغدار بتواند سهمیه نهاده خود را به کارخانجات تخصیص دهد.

اسدالله نژاد توضیح داد: مرغدار باید در سامانه بازارگاه، گزینه تخصیص نهاده به کارخانه را انتخاب کند، تا کارخانه نهاده را تحویل بگیرد و آن را تبدیل به دان آماده کند که متأسفانه امکان چنین انتخابی برای مرغدار وجود ندارد و در نتیجه کارخانجات هم نمی‌توانند نهاده دریافت کنند و آن را تبدیل به دان آماده نمایند و عملاً هزینه اضافی برای نقل و انتقال نهاده به کارخانه رو دست مرغدار می‌ماند.

این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: این امکان، علیرغم فشارهای وزارت جهاد و درخواست‌های مکرر مرغداران هنوز در سامانه بازارگاه وجود ندارد و همین مسئله برای این واحدهای تولیدی مشکل ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی به تولیدکنندگان وعده داده بود که طی یک هفته این مشکلات را حل کند، گفت: علیرغم اینکه حدود یک سال از آغاز به کار سامانه بازارگاه می‌گذرد همچنان با این مشکلات مواجه هستیم که با وجود شناسایی و اعلام گیرهای عملیاتی سامانه بازارگاه، متأسفانه بانک کشاورزی در انجام اصلاحات قصور و تأخیر دارد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: مهر

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *