اهم اخبار

پوتین: پیشرفت واقعی رشد در بخش کشاورزی است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

در سال­های اخیر روسیه موضع خود را در بازارهای جهانی مواد غذایی تقویت کرده است صادرات مواد غذایی این کشور که عمدتاً گندم و ماهی است، در سال ۲۰۱۷ به ۱۹ میلیارد دلار رسیده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اگروفودنیوز؛ به نقل از راشاتودی، به گفته رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین، تولید کشاورزی روسیه طی پنج سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است. وی از تولیدکنندگان داخلی خواست تا به‌طور مداوم حضور خود را در بازارهای داخلی و خارجی گسترش دهند. پوتین رشد کشاورزی را پیشرفت واقعی نامید و اظهار کرد که نیاز به هماهنگی در گسترش حضور کشاورزان روسی در بازار داخلی و جستجوی بازارهای خارجی وجود دارد.

پوتین هم‌چنین بیان داشت: تقویت پایه بخش کشاورزی، منابع انسانی و پتانسیل تولید ، تأسیس مزارع با ماشین‌آلات مدرن، بهبود بهره‌وری نیروی انسانی و ارتقای پیشرفت‌های داخلی درزمینه ژنتیک، بیوتکنولوژی و امنیت غذایی ضروری است.

طی سال­های اخیر روسیه موضع خود را در بازار جهانی مواد غذایی تقویت کرده و بخش کشاورزی آن در حال رشد است. بر اساس گزارش مرکز صادرات روسیه، صادرات مواد غذایی این کشور که عمدتاً گندم و ماهی سهم غالب آن است، در سال گذشته (۲۰۱۷) به ۱۹ میلیارد دلار رسیده است.

روسیه موفق به جذب بیش از نیمی از بازار گندم جهان به سمت خود شده و بزرگ‌ترین صادرکننده دانه گندم در جهان بعد از امریکاست. از اوایل سال ۲۰۰۰، سهم روسیه از بازار جهانی گندم چهار برابر شده است و در سال ۲۰۱۶ نیز این کشور درزمینه صادرات گندم تبدیل به رهبر جهان شد.

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *