اهم اخبار

پیش‌بینی برداشت ‌بیش‌ از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن چغندرقند در خوزستان

بدون دیدگاه

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌شود یک میلیون و۲۰۰ تا یک میلیون و۲۵۰ هزار تن محصول چغندرقند از مزارع استان برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ عبدالرضا سیداحمدی با اشاره به آغاز برداشت چغندرقند در استان اظهار کرد: حدود ۱۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان به کشت چغندرقند اختصاص یافته است که امیدواریم از این میزان بین یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن محصول خریداری شود که نسبت به سال گذشته با رشد تولید ۲۰۰ هزار تنی همراه خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد کشاورزان بتوانند از بابت فروش این محصول اقتصاد خوبی داشته باشند و با پشتوانه مالی بالایی کشت تابستانه و پاییزه خود را انجام دهند.

سیداحمدی در خصوص برداشت گندم در خوزستان نیز گفت: مزارع گندم با وجود خشکسالی ابتدای سال، درجه حرارت بالا و مشکلاتی که به علت بارندگی و تامین آب ایجاد شد به مرحله برداشت رسیدند.

وی بیان کرد: حدود ۴۳ هزار هکتار از مزارع خوزستان به کشت کلزا اختصاص یافته است که پیش‌بینی می‌شود ۶۳ هزار تن محصول خریداری شود که این میزان نسبت به سال گذشته بیش از ۲ برابر خواهد بود.

سیداحمدی عنوان کرد: در حال حاضر برداشت کلزا در شوش، اندیمشک و بهبهان شروع شده و تحویل محصول به مراکز خصوصی انجام شده است، امیدواریم وجه کشاورزان نیز در اسرع وقت پرداخت شود.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *