اهم اخبار

پیش‌بینی تولید سالانه ۱۶۰ هزار تُن میگو طی برنامه هفتم توسعه

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس سازمان شیلات ایران از انجام برنامه‌ریزی جهت تولید سالانه ۱۶۰ تُن میگو، ۵۰۰ هزار تُن انواع آبزیان از طریق پرورش در دریا و صید سالانه ۸۵۰ هزار تُن طی برنامه هفتم توسعه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از سازمان شیلات ایران، سیدحسین حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی سیاست اصلی سازمان شیلات ایران را طی برنامه هفتم توسعه، افزایش بهره‌وری در زمینه تولید و صید و صیادی عنوان کرد.

وی از انجام برنامه‌ریزی جهت تولید سالانه ۱۶۰ تُن میگو، ۵۰۰ هزار تُن انواع آبزیان از طریق پرورش در دریا و صید سالانه ۸۵۰ هزار تُن طی برنامه هفتم توسعه خبر داد.

وی اذعان داشت: به منظور تحقق اهداف تعیین شده در زمینه تولید آبزیان، سیاست سازمان شیلات ایران همواره بر حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی متمرکز بوده است و طی برنامه هفتم توسعه‌، این حمایت روزافزون و بیشتر نیز خواهد شد.

به گفته این مقام مسؤول، سازمان شیلات ایران هرساله به عنوان تسهیلات ارزان‌قیمت سرمایه در گردش، وام‌هایی را در اختیار پرورش‌دهندگان بخش خصوصی قرار می‌دهد.

حسینی بیان داشت: امسال ۱۲۶ میلیارد تومان با سود ۱۵ درصد در قالب تسهیلات بانکی در اختیار پرورش دهندگان بخش خصوصی قرار گرفت.

وی با اشاره به این که در زمینه توسعه صید و صیادی و افزایش بهره‌وری از ذخایر آبزیان دریاهای جنوب و شمال کشور همگام با حفظ ذخایر، برنامه‌های کلانی از سوی سازمان شیلات تدوین شده است، گفت: از سوی دیگر وجود ۷۰ بندر صیادی با ۱۲۰ اسکله تخلیه آبزیان و ۳۷ اسکله مردمی به عنوان نقطه تلاقی خشکی و دریا، ظرفیت مناسبی برای توسعه صنعت شیلات محسوب می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: رفتن به سمت بهره‌برداری از ذخایر برداشت نشده یا کمتر برداشت شده از جمله ظرفیت‌های مغفول صید و صیادی کشور طی سال‌های گذشته بوده که امروزه مورد توجه سازمان شیلات ایران جهت تحقق اهداف تعیین شده در برنامه هفتم توسعه قرار گرفته است.

وی به افزایش بودجه سازمان شیلات در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال گذشته اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: امیدواریم با افزایش بودجه بتوانیم اقدامات مؤثرتری را در زمینه بهره‌وری تولید و صیادی به سرانجام برسانیم.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *