اهم اخبار

پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه پرورش ماهی در قشم

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

پروژه پرورش ماهی در قشم که از سوی یکی از شرکت‌های دانش بنیان اجرایی شده است تاکنون پیشرفت ۶۰ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از ایسنا، پروژه پرورش ماهی در قفس یکی از طرح‌هایی است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز شد و امروز این طرح در قشم با ۶۰ درصد پیشروی در حال اجرا است. این پروژه تاثیر زیادی در توسعه شهرهای کمتر برخوردار ساحلی و کاهش خروج ارز از کشور دارد.

پرهام نوروزی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان و مجری طرح درباره این پروژه ‌گفت: این طرح در کنار تامین نیاز داخلی، از خروج ارز از کشور پیشگیری می‌کند. زیرا ماهی‌های پرورش یافته در قفس جزو گران‌ترین ماهی‌ها در دنیا هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر این طرح در قشم تا ۶۰ درصد پیشرفت داشته و تا ابتدای سال آینده راه‌اندازی می‌شود. اجرای پروژه ما به تامین امنیت غذایی که یک طرح کلان ملی است، منجر خواهد شد.

نوروزی، پرورش ماهی در قفس را عامل توسعه مناطق ساحلی دانست و اظهار کرد: استفاده از این روش، میزان مصرف آب شیرین برای تولید پروتئین را به صفر می‌رساند. این موضوع در شرایط کم‌آبی کشور بسیار مهم و حیاتی است.

مجری طرح یادآور شد: تولید انبوه ماهی در قفس، افتخاری است که زیست‌بوم فناوری و نوآوری برای کشور به ارمغان آورد. رهاوردی فناورانه با تکیه‌ بر دانش بومی بدون استفاده از منابع محدود آب کشور.

سرویس خبری: استان ها

منبع: ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *