اهم اخبار

پیش بینی افزایش ۱۴ درصدی خرید گندم در کشور

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح خرید گندم از پیش بینی افزایش ۱۴ درصدی خرید گندم از مزارع کشور در سال زراعی جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

 

اسماعیل اسفندیاری پور  در حاشیه بازدید از مزارع گندم شهرستان مرزی مهران به خبرنگار ایرنا گفت: پارسال میزان خرید گندم در کشور هشت میلیون و ۸۰ هزار تن بود که نزدیک به ۲۰ درصد نسبت به سال ما قبل افزایش داشت.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح گندم اظهار کرد: در سال ۹۳ میزان خرید گندم شش میلیون و ۷۱۶ هزار تن بود که آن هم نسبت به سال قبل خود یعنی در سال ۹۲ چیزی نزدیک به ۴۰ درصد رشد یافته بود.
اسفندیاری پور افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته تلاش می شود طی دو یا سه سال آینده کل نیاز گندم کشور از محل تولید داخلی تامین شود.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: سال گذشته ۸۵ درصد نیاز گندم در داخل کشور تامین شد امسال امید است این میزان از ۹۰ درصد فراتر رود و حداکثر تا دو سه سال آینده کل نیاز گندم را در داخل تامین کنیم.
اسفدیاری پور با اشاره به واردات گندم گفت: هم اکنون حدود ۲۰ درصد نیاز کشور از محل واردات گندم تامین می شود که البته این شرط هم گذاشته شده که برای کسانی مجوز واردات گندم صادر می شود که معادل آن آرد و فرآورده های گندم صادر کنند.
شهرستان مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

 

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *