اهم اخبار

کارخانه «کیوان» به دولت بازمی‌گردد؟

بدون دیدگاه

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه مالک کارخانه «کیوان» امانت دار خوبی نبوده‌است، گفت: اسناد و مدارک بازنگری واگذاری کارخانه کیوان در مجتمع قضایی شهید بهشتی تهران در حال رسیدگی است و اگر رأی صادر شود، کیوان از چرخه بخش خصوصی خارج و به دولت بازمی‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ احمد شانیان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کیوان یکی از بزرگترین بدهکاران به تامین اجتماعی استان بوده و اموالی از این شرکت شناسایی شده که به عنوان طلب دولت تملک شود.

وی ادامه داد: در نشست هایی که در استانداری با سرمایه دار کارخانه کیوان داشتیم تمام امکانات مورد نیاز در اختیار این شرکت قرار گرفت اما با وجود اینکه استان به تعهدات خود پایبند بود متاسفانه مالک خلف وعده کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۲۱ واحد صنعتی استان،  تصریح کرد:  ۲۱ واحد صنعتی در تملک بانک‌هاست که در حال رایزنی برای بازگشت این واحدها هستیم که البته پنج واحد از این واحدها فعال است.

شانیان با تأکید بر اینکه منطقه اقتصادی جهان آباد حائز اهمیت است، گفت: پتروشیمی ابن سینا مهمترین پروژه این منطقه است که با افتتاح و راه اندازی پتروشیمی ابن سینا منطقه اقتصادی هم رونق می‌گیرد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان از افتتاح و راه اندازی پتروشیمی ابن سینا در چندماه آینده خبر داد و افزود: زیرساخت های این پروژه تقریبا نهایی شده و طی مذاکراتی که شده پتروشیمی ابن سینا نیز در سال آینده کار های اجرایی را آغاز خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰و ۱۴۰۱ در استان همدان ۱۰۰ واحد صنعتی و معدنی احیاء شده است، تأکید کرد: امیدوارم تا پایان سال به ۱۱۰ واحد برسانیم.

شانیان با تأکید بر اینکه اولویت سرمایه گذاری داخلی است، بیان کرد: شش میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان جذب شده و یک پروژه ۱۵۰ میلیون یورویی نیز در حال مذاکره است و کارهای زیرساختی آن انجام شده است.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: ایسنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *