اهم اخبار

کاظم خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس معرفی شد

بدون دیدگاه

فرصت سه ماهه سرپرستی عباس کشاورز در وزارت جهاد کشاورزی امروز تمام شد و بر اساس اعلام عضو هیئت رئیسه مجلس، کاظم خاوازی رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برای این مهم به مجلس معرفی شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهلت قانونی ۳۰ روزه سرپرستی عباس کشاورز در وزارت جهاد کشاورزی امروز پایان یافت و بر اساس اعلام علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، کاظم خاوازی رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برای قبول این مهم به مجلس معرفی شده است.

«به موجب قانون اساسی هرگاه به هر دلیلی وزارتخانه‌ای فاقد وزیر باشد رئیس جمهوری اختیار دارد تا سه ماه آن وزارتخانه را با سرپرستی اداره کند.»

در تاریخ ۴ آذرماه سال ۹۸ عباس کشاورز از سوی رئیس جمهور به عنوان سرپرست وزارت جهادکشاورزی معرفی شد. 

علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: رئیس‌جمهور در نامه‌ای کاظم خاوازی را برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی و جهت اخذ رأی اعتماد به مجلس معرفی کرده است.

وی با اشاره به آیین نامه داخلی مجلس درباره معرفی وزیر پیشنهادی به قوه مقننه، اضافه کرد: نامه معرفی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، آب و منابع طبیعی در اولین جلسه علنی مجلس توسط رئیس مجلس اعلام وصول و قرائت می‌شود، سپس رئیس مجلس معرفی نامه و مستندات را برای بررسی به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع می‌دهند.

یوسف‌نژاد ادامه داد: کمیسیون‌های تخصصی موظف هستند پس از بررسی و انطباق مدارک و سوابق و برنامه‌های وزیر پیشنهادی و تطبیق آن با اسناد بالادستی ظرف یک هفته گزارش خود را به هیئت‌رئیسه ارائه کنند؛ تا برای اطلاعات نمایندگان چاپ و توزیع شود.

نماینده مردم ساری در مجلس دهم، گفت:گزارش مذکور قبل از صحبت‌های مخالفان و موافقان ، توسط سخنگوی کمیسیون مربوطه قرائت می‌شود، فرصت سخنگو برای ارائه گزارش ۱۰ دقیقه می‌باشد و در صورتی که برنامه‌ها و سوابق وزیر پیشنهادی به بیش از یک کمیسیون ارجاع شود، سخنگوی هر کمیسیون ۵ دقیقه فرصت ارائه گزارش دارد.

سرویس خبری: مجلس و دولت

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *