اهم اخبار

عضو اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران: کاغذ بازی امکان توزیع به موقع نهاده‌های دامی را می‌گیرد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

عضو اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: کاغذبازی مدیران سامانه بازارگاه برای تایید عرضه نهاده‌های دامی در بازار، همه حلقه‌های تامین تا مصرف نهاده‌های دامی را متضرر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران (اوندا)، حمیدرضا روحی با اعلام این مطلب افزود: در شرایطی که بازار معطل عرضه نهاده‌های دامی است شدت کاغذ بازی (بروکراسی) در سامانه بازارگاه برای توزیع این کالا‌ها از یک سو به تشدید بر هم خوردن نظم بازار نهاده‌های دامی به دلیل عدم عرضه دامن می‌زند و از سوی دیگر هزینه‌های واردکنندگان را افزایش می‌دهد.

وی اضافه کرد: در حالی که مرغداران و دامداران برای تامین خوراک دام خود معطل هستند؛ میسر نشدن امکان توزیع به موقع نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه از سوی مدیران مربوطه موجب شده است تا واردکنندگان و صنایعی که نهاده‌های دام و طیور مواد اولیه آن‌ها محسوب می‌شود، متضرر شوند.

این فعال اقتصادی گفت: واردات کالا‌های اساسی به کشور با توجه به شرایط تحریم اقتصادی؛ سخت و هزینه بر است، اما فعالان اقتصادی با پذیرفتن تمامی ریسک‌ها در این مسیر وارد شده و محموله‌ها را به بنادر و گمرکات کشور رسانده اند، اما به دلیل برخی سوء مدیریت‌ها و طولانی بودن فرآیند کاغذبازی میان مدیران سامانه بازارگاه امکان توزیع این کالا‌ها در بازار وجود ندارد.

روحی تصریح کرد: واردکنندگان زمانی که محموله‌های نهاده‌های دامی را به بنادر و گمرکات می‌رسانند برای اینکه امکان عرضه در سامانه بازارگاه را داشته باشند باید از مدیران مرتبط با سامانه بازارگاه تائید اولیه را دریافت کنند، اما گاهی اوقات مدت زمان برای دریافت این تائیدیه به یک هفته نیز می‌رسد که این مساله به کمبود نهاده‌های دامی در بازار دامن می‌زند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *