اهم اخبار

کاهش بارندگی در آمریکا قیمت جهانی گندم را افزایش داد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

قیمت گندم صبح روز دوشنبه در معاملات آتی بازار شیکاگو به بالاترین سطح در یک هفته گذشته رسید و احتمال می رود در پایان معاملات امروز برای سومین جلسه متوالی بالا رود، زیرا بازار نگران صدمه دیدن کشت گندم زمستانه آمریکا به دلیل کاهش بارندگی ها در این کشور است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا از خبرگزاری رویترز انگلیس، در ساعت ۰۳:۲۲ بامداد امروز به وقت گرینویچ قیمت گندم روی تابلوی تجاری بازار شیکاگو به چهار دلار و ۲۲ سنت در هر بوشل رسید که بیشترین قیمت از هشت دسامبر (۱۷ آذر) است. هشتم دسامبر هر بوشل گندم در این بازار به قیمت چهار دلار و ۲۱ سنت معامله شد.
هر بوشل سویا با ۰٫۲ درصد افزایش نسبت به جمعه گذشته به قیمت ۹ دلار و ۶۹ سنت و هر بوشل ذرت با ۰٫۲ درصد کاهش به قیمت سه دلار و ۴۷ سنت معامله شد.
افزایش صبح امروز قیمت گندم در بازار شیکاگو، تا حدودی نیز تحت تاثیر افزایش تقاضای این محصول بود.
وزارت کشاورزی آمریکا جمعه گذشته اعلام کرد صادرکنندگان خصوصی ۱۳۰ هزار تن گندم نرم قرمز زمستانه آمریکا به یک مقصد نامشخص فروخته اند.
بنا به اعلام وزارت یاد شده، صادرکنندگان خصوصی در اوایل هفته گذشته نیز از ۱۲۰ هزار تن گندم سفت قرمز زمستانه به الجزایر فروخته بودند.
شرکت تحلیل و بررسی اینفورما اکونومیکس آمریکا پیش بینی کرد، در سال ۲۰۱۸ سطح زیرکشت سویا در این کشور به ۹۱ میلیون و ۳۸۷ هزار ایکر افزایش می یابد در حالی که سطح زیرکشت ذرت و گندم به ترتیب به ۸۹ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۳۱ میلیون و ۹۳ هزار ایکر کاهش می یابد.
هر بوشل معادل ۲۵٫۴ کیلوگرم و هر ایکر معادل ۰٫۴ هکتار است.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *