اهم اخبار

کاهش ۳۵ درصدی تقاضای مواد غذایی/ بازار برنج و چای با رکود مواجه است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران اظهار داشت: تقاضا مواد غذایی شدیدا کاهش پیدا کرده است. در این مقطع زمانی می‌توان گفت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۳۵ درصد کاهش تقاضا مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری اگروفودنیوز، به نقل از ایلنا؛ قاسمعلی حسنی در مورد وضعیت بازار شب عید مواد غذایی اظهار داشت: به غیر از روغن، ما مشکلی در تامین مواد غذایی در هیچ نقطه‌ای نداریم، کالا با قیمت‌های متفاوت وجود دارد اما غیر از روغن که در بعضی از شهرها سیستم توزیع آن قرار است تغییر پیدا کند، مشکل دیگری نداریم.

وی در مورد اظهارات معاون وزیر صمت در مورد تامین روغن تصریح کرد: در مورد تزریق روغن به بازار چیزی به ما ابلاغ نشده و ما اطلاع نداریم، تنها راه حل روغن این است که اجازه داده شود بنکداران روغن وارد کنند. انتظار داریم که دست ما را باز بگذارند و هرگونه اختصاص ارز به مواد غذایی را قطع کنند و بگذارند همه چیز آزاد باشد.

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران اضافه کرد: فعلا در مورد برنج و چای مشکلی در توزیع نداریم و حتی بازار این کالاها با رکود شدیدی هم مواجه است، یعنی کالا وجود دارد اما مشتری نیست. در مورد روغن جامد در برخی شهرها توزیع با تاخیر مواجه شده که در حال اصلاح است، امیدواریم که به زودی این مشکل حل شود.

وی همچنین افزود: قیمت‌ها نیز در این مدت باقی مانده تا عید تغییر نمی‌کند، از طرف دیگر حال و هوای عید در بازار نیست. تقاضا مواد غذایی شدیدا کاهش پیدا کرده است. در این مقطع زمانی می‌توان گفت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۳۵ درصد کاهش تقاضا مواجه هستیم. در واقع علت این کاهش تقاضا این است که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: ایلنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *