اهم اخبار

کشاورزان انگلیس نگران تبعات خروج از اتحادیه اروپا هستند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

کشاورزان انگلیس از تاثیر خروج این کشور از اتحادیه اروپا بسیار نگران هستند اما نخست وزیر انگلیس گفت: اتحادیه اروپا غل و زنجیر بر پای ما بسته بود و پس از این کشاورزان فرصت های زیادی خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورری، به نقل از الجزیره، کشاورزان انگلیسی از تاثیر برگزیت یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بسیار نگرانند و می گویند منافع شان تحت تاثیر جدی قرار گرفته است.

کشاورزان انگلیس می گویند صادرات محصولات آنها به ۹۰ درصد کشورهای اروپایی انجام می‌شد و اکنون بازار صادراتی خود را از دست داده اند.

آنها به آینده کشاورزی این کشور خوش بین نیستند و معتقدند هنوز ابهامات زیادی وجود دارد و همه  چیز شفاف نیست.

«دیوید اکسورد» از اتحادیه ملی کشاورزان انگلیس هم با تایید مشکلات بخش کشاورزی این کشور گفت: واردات ارزان از بسیاری کشورها از جمله استرالیا باعث شده محصول کشاورزان در دستشان بماند و ضرر کنند.

اما بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در تلویزیون رسمی این کشور به همه کشاورزان قول همکاری داد و اتحادیه اروپا را مانند غل و زنجیری توصیف کرد که تابحال به پای مردم انگلیس بسته شده و مانع از رشد آنها بود.

وی تاکید کرد که خروج از اتحادیه اروپا فرصت های زیادی را برای بخش کشاورزی انگلیس فراهم خواهد کرد.

«جورج اوستیک» وزیر محیط زیست انگلیس هم از برخی کمک های حمایتی از جمله جلوگیری از خسارت های سیل خبر داد و اعلام کرد که حمایت هایی برای افزایش تولید و توسعه پایدار انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در پی یک همه‌پرسی در سال ۲۰۱۶ برای خروج از اتحادیهٔ اروپا، دولت بریتانیا اعلام کرد در ۲۹ مارس ۲۰۱۷ رویهٔ رسمی برای خروج را آغاز خواهد کرد. در نهایت بریتانیا روز جمعه ۳۱ ژانویهٔ سال ۲۰۲۰ میلادی ساعت ۱۱ شب به وقت محلی از اتحادیهٔ اروپا جدا شد.

سرویس خبری: بین الملل

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *