اهم اخبار

کشاورزی پیشران اقتصاد روسیه/ صادرات امسال به ۳۰ میلیارد دلار می‌رسد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون نخست‌وزیر روسیه با بیان اینکه صادرات کشاورزی این کشور ۳۰ درصد افزایش یافته است، گفت: ارزش صادرات محصولات کشاورزی در سال جاری به ۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، به نقل از راشاتودی؛ ویکتوریا آبرام چینکو،  معاون نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد: صادرات محصولات کشاورزی روسیه به بازارهای جهانی با قدرت ادامه دارد و تا پایان سال ۲۰۲۱ به قرم ۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید. 

آبرام چنکو گفت: اولویت نخست ما این است که ابتدا بازار داخل خود را تأمین کنیم و پس از آن، مازاد را به بازارهایی که نیاز دارند صادر کنیم. 

خانم آبرام چینکو افزود: روسیه می‌تواند حوزه صادراتی خود را به ویژه در بازارهای آسیا گسترده‌تر کند و جایگاه برندهای داخلی را در بازارهای جهانی ارتقا بخشد. 

معاون نخست‌وزیر روسیه افزود: مسیرهای توسعه‌ای که در بخش‌های کشاورزی و صنعتی شامل استراتژی‌های توسعه‌ای کشور تا سال ۲۰۳۰ است مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و براساس آن باید حداقل به ارزش ۹۵۰ میلیارد روبل معادل ۱۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش صنعت جذب شود که این سرمایه‌گذاری می‌تواند ۴۰۰ هزار شغل ایجاد کند. 

براساس آمارهای وزارت کشاورزی روسیه، صادرات روسیه به لطف افزایش افزایش واردات از سوی چین و ترکیه ۳۰ درصد بیشتر شده است. افزایش صادرات محصولات کشاورزی روسیه حدود ۳۰٫۶۵۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ بود. چین و ترکیه بزرگترین خریداران محصولات کشاورزی روسیه هستند و اتحادیه اروپا، مصر، کره جنوبی، آذربایجان، اوکراین، پاکستان، ازبکستان، مانگولیا، مغولستان در بین ۱۰ خریدار بزرگ محصولات کشاورزی روسیه قرار دارند.

سرویس خبری: بین الملل

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.