اهم اخبار

گزارش بانک مرکزی از هفته آخر مهر ماه / میوه‌های تازه و مرغ ارزان شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

در هفته گذشته مرغ و میوه‌های تازه بیشترین میزان ارزانی را در بین کالاهای خوراکی به خود اختصاص دادند در عین حال که سایر اقلام نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای نداشتند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بنابر آنچه که بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی کالاهای خوراکی در هفته منتهی به اول آبان‌ماه گزارش داده است، قیمت لبنیات، گوشت قرمز، چای و روغن نباتی ثابت بوده، اما تخم‌مرغ، میوه‌های تازه و گوشت مرغ ارزان شده است. این در حالی است که قند و شکر، سبزی‌های تازه، حبوبات و برنج با افزایش قیمت همراه بود.

براین اساس قیمت لبنیات در هفته پایان مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ثابت بوده، اما قیمت تخم‌مرغ ۲٫۱ درصد کاهش داشته و شانه‌ای ۷۴۰۰ تا ۹۵۰۰ فروش رفت.

گرچه در دوره مورد بررسی قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی تغییری نداشت، اما بهای برنج داخله درجه یک ۰٫۷ و درجه دو ۰٫۶ درصد افزایش یافت. در گروه حبوبات نیز عدس ۰٫۷ درصد ارزان شد ولی بهای اقلام سایر این گروه بین ۰٫۱ تا ۴٫۸ گران‌ شده است.

میوه‌های تازه در هفته آخر مهرماه ۴٫۱ درصد و نسبت به هفته مشابه سال قبل ۱۶٫۷ درصد ارزان‌تر شده است، اما سبزی‌های تازه در هفته مورد گزارش با رشد ۱٫۳ درصدی قیمت همراه بود.

در روزهای پایانی مهرماه گوشت قرمز اعم از گوشت گوسفند، گوشت گاو و گوساله تغییر قیمتی نداشت، ولی مرغ ۳٫۵ درصد ارزان شد و در سطح شهر هر کیلو حدود ۶۳۰۰ تومان فروش رفته است.

آن‌طور که بانک مرکزی گزارش داده است در هفته گذشته قیمت قند ۳٫۴ درصد، شکر ۱٫۲ درصد و روغن نباتی جامد ۰٫۱ درصد بالا رفته ولی قیمت چای خارجی و روغن نباتی مایع بدون تغییر بوده است.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *