گفتگوی اگروفودنیوز با مهندس علیرضا مطلبی، مدیرعامل گروه اقتصادی ایرانیان

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

آقای مهندس نمایشگاه امسال را چطور دیدید و یک توضیحی در مورد گروه اقتصادی ایرانیان بدهید؟

با توجه به اینکه طی دو سال گذشته نمایشگاه کوچکتر و خلاصه تر برگزار می شد، امسال نسبت به دو سال گذشته شاهد رونق بیشتری بودیم و  حجم بازدید کنندگان خیلی بیشتر بود، فعالان حوزه صنعت غذا مشارکت پررنگتری داشتند و همزمانی این نمایشگاه با دو نمایشگاه شیرینی و شکلات و آرد و نان باعث شد از فضای بهتری برخوردار باشیم  و برای تبادلات بازرگانی، فروش، تولید و دنیای بسته بندی در صنعت غذا باعث افزایش بهره وری نسبت به دو سال گذشته داشته است.

آیا این گروه در نمایشگاه های خارج از کشور حضور خواهد داشت؟

همانطور که در جریان هستید عزیزان کار آفرین و تولید کننده در عرصه صنعت غذا که در این گروه هستند برای اولین بار سعی کردند با هدف ایجاد فضایی در کارآفرینی، تولید، بازرگانی و اقتصاد هم در لاین داخلی و هم حضور در بازارهای خارجی دور هم جمع شوند.  نگاهمان بیشتر به حوزه صنعت غذا است با توجه به تجارب و سوابقی که دوستان در مجموعه گروه اقتصادی ایرانیان دارند قرار است  فضایی در لاین شبکه توزیع و عرضه محصولات غذایی به خصوص در حوزه رستوران ها، تالارها، هتل ها و فست فودها راه اندازی کنیم و نگاه جدیدی در حوزه پخش و توزیع مویرگی داشته باشیم. با توجه به سابقه حضور بین المللی دو برندی که در مجموعه هستند نیم نگاهی به حضور در بازارهای خارجی در ابتدای مسیرمان داریم و قطعا در آینده حضور پررنگتری در بازارهای خارجی خواهیم داشت.

جنابعالی عضو ستاد کارآفرینان ایران برای حمایت از رئیس جمهور منتخب جناب آقای رئیسی بودید. با توجه به زمانی که از ریاست ایشان  بر قوه مجریه گذشته است. چه حرکتی  برای حمایت از تولید از جانب ریاست جمهوری دیده اید؟ آیا عملکرد دولت موفق بوده است؟

خدمتتان عرض شود که  45 روز مدت زمان زیادی نیست که بشود عملکرد دولت را سنجید و ارزیابی کرد به خصوص با توجه به بحران بیماری کرونا که داریم و اینکه تمام شرایط اجتماعی و تمام صنایع تحت شعاع مسئله کرونا است. فعلا تا حدود زیادی بحث مدیریت بحران کرونا توسط دولت، ورود واکسن و دسترسی سریعتر مردم به واکسیناسیون خودش اتفاق خوبی بود. در بحث تولید هم ما در زمان انتخابات در ستاد گفتیم با توجه به  سوابقی که ریاست محترم جمهور در قوه قضاییه داشتند و حمایت هایی که از واحدهای تولیدی در آن قوه انجام دادند و نگاه ها و سیاست هایی که در حال انجام است برای دمیدن نفس تازه ای در کالبد نیمه جان بخش تولید و برطرف کردن مشکلاتش در طی یکی دو سال آینده فکر می کنم آینده خوبی را بشود پیش بینی کرد. اگر معضلات در بخش تولید برطرف شود خیلی از مشکلاتی که جامعه در حال حاضر با آن ها دست به گریبان است  قطعا برطرف خواهد شد. این معضلات  بیکاری، مسکن، ازدواج جوانان و … با ایجاد اشتغال در بخش تولید قابل حل است و امیدوارم این اتفاق بیافتد.

اگر سخن پایانی با بینندگان ما دارید خوشحال می شوم بفرمایید؟

تشکر می کنم از شما و همکارانتان در حوزه رسانه که با تلاشتان این فرصت را به تولید کنندگان و فعالان اقتصادی می دهید که صدایشان و خواسته هایشان را به گوش همه برسانند و امیدوارم همانطور که از بحث تولید قرار است حمایت شود از رسانه های مرتبط با تولید هم حمایت شود و ما شاهد موفقیت روز افزون شما اهالی رسانه در کنار واحدهای تولیدی باشیم.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *