اهم اخبار

گفتگو با محمد مشهدی تفرشی مدیر عامل شرکت لبنیات مرجان تفرش

۳ دیدگاه
image_pdfimage_print

اگروفودنیوز: جناب تفرشی با سلام لطف کنید ضمن معرفی خودتون تاریخچه ی مختصری ازشروع فعالیتتون رو بگید.

با سلام محمد  مشهدی تفرشی هستم مدیر عامل شرکت لبنیات مرجان تفرش با  برند کوه پناه.و مفتخرم که مجموعه ما اولین کارخانه ای است که با الهام از سنت، لبنیاتی صنعتی (بدون شیرخشک و مواد نگهدارنده و افزودنی) تولید نمود.

اگروفودنیوز: اعتماد مردم نسبت به محصولات لبنی صنعتی یکم کم رنگ شده میشه در این باره یه توضیح بدین؟

متاسفانه عموم ملت کشور خیلی زود تحت تاثیر شرایط رسانه ای و فضای مجازی قرار میگیرند و پس از اینکه موج های مختلف خبری درباره یک موضوع خاص در کشور شکل می گیرد خیلی زود بدون هیچ تحقیقی در آن باره تصمیم گیری می کنند. به عنوان مثال عده ای از تولید کنندگان از چربی پالم در محصولات خود استفاده کردند که در مرحله اول این موضوع از نگاه شخص من به عنوان یک تولید کننده مورد تائید نمی باشد و با اصول کار بنده مخالفت دارد اما باید دانست که همین پالم در خیلی دیگر از محصولات دیگر در حال استفاده است ولی پس از انتشار اخباری در راستای استفاده از پالم در لبنیات صنعتی به یکباره تمام نکات مثبت لبنیات صنعتی نادیده گرفته می شود و به خاطر استفاده یک سری کارخانجات از پالم کل این صنعت زیر سوال برده می شود و تنها نقطه ضعف آنها بزرگ و بزرگ تر میشود و به سرعت به سراغ لبنیات سنتی می رویم که همین جا به جرات می توان گفت خود لبنیات سنتی دارای معایب بسیاری است. پس مردم نباید به سادگی بر هر موجی سوار شوند و مسئولین باید با متخلفین این بخش برخورد کنند نه اینکه همه به پای این فضا سازی ها بسوزند وقتی لبنیات صنعتی را می کوبیم لبنیات سنتی جان میگیرد و این رشد قارچ گونه لبنیات سنتی بدلیل سوء استفاده برخی سودجویان برای جامعه آسیب زاست برخی تولید کنندگان در حال حاضر با تاسیس مغازه های شیک و زیبا چشم مشتری را مینوازند فارغ از اینکه محل تولید آنها بعضاً زیر پله های کاملا غیر قانونی و غیر بهداشتی است ولی این زرق و برق ها نظر مشتری را به سمت خود جلب می کند و حال آنکه نگرانی بسیاری در ادامه راه وجود دارد.

لبنیات

 

 

اگروفودنیوز: آقای مشهدی مشکلات لبنیات سنتی رو میشه توضیح بدین؟

اولا هیچ نظارت خاصی بر این واحد ها نیست در ثانی تعداد آنها زیاد است و سلیقه های مختلف در این بخش فعالیت دارند و هیچ امکاناتی برای آزمایش در آن ها بر روی محصول خروجی و شیر ورودی وجود ندارد که در آن کیفیت مورد آزمایش قرار بگیرد که این ها از عمده مشکلات تولید در این بخش هستند.

اگروفودنیوز: آقای مشهدی چرا سلامت لبنیات از درجه اهمیت بالایی برخوردار است؟

نه تنها لبنیات بلکه تمام صنایع غذایی باید خلوص کامل را داشته باشند و عمده دلیل آن اهمیت سرمایه انسانی در یک جامعه است. باید بگویم سرمایه انسانی یکی از عوامل سازنده و حیات یک جامعه است و برای سلامت این سرمایه همگان باید در تلاش باشند و نباید به این راحتی عامل سلامتی را تحت الشعاع منافع شخصی قرار دهند و مسئولین نیز باید نظارت بیشتری داشته باشند البته نظارت به آن معنی که واحد هایی که همیشه تحت نظارت هستند و تولید را بر اساس استاندارد های روز انجام میدهند در یک طرف و نظارت اصلی بر آن دسته از تولید کنندگانی باشد که غیر قانونی و غیر بهداشتی در حال تولید محصولات غذایی هستند و اساساً باید دولت دنبال آدم هایی بگردد که هیچ نظارتی روی آنها نیست ، واحد هایی که نظارت مستقیم دولت را دارند اگر تخلفی هم انجام دهند طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد اما واحد هایی که دور از چشم مسئولین با روش های خودشان در حال تولید هستند براحتی می توانند هرگونه تخلفی را انجام دهند.

اگروفودنیوز: جناب مشهدی تفرشی انتظار شما از دولت چیه؟

به نظر بنده مسئولین در صنعت باید صنعتگران ضعیف را بی نهایت حمایت کنند و برای صنایع قوی و بزرگ شرایط صادرات را فراهم کنند تا سهم بازار داخلی به شکل منطقی نصیب تولید کنندگان کوچک تر باشد که توان رقابت در بازار صادرات را ندارند و هم بازار خارجی بابحث رقابتی  در سطوح بین المللی نصیب صنعتگران بزرگ باشد تا آنها نیز بتوانند در این بخش خوب فعالیت نمایند و با این شکل هم بحث صادرات را در کشور داریم وهم حمایت از تولید کننده داخلی و محصولات داخلی و این کاری است که مسئولین محترم می توانند انجام دهند.

اگروفودنیوز: جدیدا شعاری رو برای محصولات کوه پناه انتخاب کردید که گفتید با شرافتم خلوص محصولات کوه پناه را تضمین میکنم و در فضای مجازی خیلی مورد استقبال قرار گرفته میتونم دلیل انتخاب این شعار رو بپرسم؟

بله وقتی یک صنعتگر از امکانات یک کشور بهره برده و محصولی را تولید می کند باید در قبال آن مسئول باشد البته مسئولیت به این معنا که باید به دستگاه های نظارتی و ادارات مربوطه جوابگو باشد بلکه باید بتواند به مصرف کننده تضمین دهد و من برای اینکه بتوانم اعلام کنم با استفاده از محاسن دو گروه تولید کننده لبنیات یعنی سنتی و صنعتی، توانسته ایم محصولی را به بازار ارائه کنیم و برای یک انسان هیچ چیز بالاتر از شرافت او نخواهد بود پس بدون تردید محصولات تولید شده در مجموعه کوه پناه را با شرافتم برای مصرف کنندگان این محصول ضمانت نمودم و تنها دلیل استفاده از این شعار در تولید محصولات با کیفیت لبنیات در مجموعه کوه پناه همین بوده است.

اگروفودنیوز: میشه کوه پناه رو در یک کلمه خلاصه کنید، به نظر شما جای این محصول در فروشگاه های بزرگ خالی نیست؟

جای این محصول خالص در حال حاضر در خیلی مکان ها خالی است اما فروشگاه های خوبی همچون شهروند، ارگانیک سبوس، پالادیوم حمایت بسیار خوبی از این محصول داشته اند که ضمن تشکر از این بزرگواران باید بگویم بدون تردید به خاطر خلوص قطعی محصولات کوه پناه که تلفیقی از سنت و صنعت می باشد آرام آرام سایر عزیزان نیز به شبکه فروش کوه پناه خواهند پیوست.

اگروفودنیوز: آقای مشهدی لطفاً کلام آخر:

باید به عنوان یک تولید کننده مواد غذایی بگویم برای سلامتی مردم ارزش قائل هستم خودم و تیم تولید کوه پناه تمام تلاش خود را برای تولید محصولی با کیفیت گذاشته و خلوص محصولات کوه پناه یکی از دغدغه های همیشگی این واحد تولیدی است و مردم بدانند که محصولات کوه پناه بدون تردید یکی از خالص  ترین محصولات لبنی کشور بوده و خواهد بود.

سمیه براتی

نویسنده

سمیه براتی

بعدی

نوشته های مرتبط

3 نظر برای این مطلب

 1. شهناز پورشمس says:

  لطفا بفرمایید شیر اورگانیک کوهپناه را به چه طریقی تهیه کنم‌؟

 2. سادات says:

  با سلام. اول اینکه شماره تلفن توزیع کنندگان در میادین در دسترس نیست تا بتوان بوسیله پیک موتوری از آنها خرید کرد.
  لطفا این تسهیلات را فراهم کنید.

 3. راد says:

  بنده از مشتریان پروپاقرص ماست کوه پناه هستم. در این یکی دو بار اخیر که از ماست‎‏های دبه‏ ای استفاده کردم، متأسفانه کیفیت ماست کمی کاهش یافته و دلیل آن بوی خاصی است که از آن به مشام می رسد. فکر میکنم شیر مورد استفاده از دامی بوده که خوراک نامناسب یا خاصی داشته است. لطفا توضیح دهید که علت چیست؟ چون به همین دلیل مصرف ماست کوه پناه را کنار گذارده ام!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *