اهم اخبار

۳۰ هزار تن مرغ منجمد از مرغداران خریداری می شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرعامل پشتیبانی امور دام گفت: در ۴ ماه گذشته بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن نهاده بین جامعه تولیدکنندگان کشور توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ حسین شیرزاد مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: در تحویل نهاده‌های دامی به صورت مدت‌دار با پذیرش ریسک حداکثری از طرف شرکت پشتیبانی امور دام، از مهر امسال تاکنون بیش از۷۵۰ هزار تن جو و بیش از ۳۵۰ هزار تن ذرت بین دامداران و مرغداران عرضه شده است.

به گفته او،در مجموع طی ۴ ماه گذشته بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن نهاده بین جامعه تولیدکنندگان کشور توزیع شده که در ۳۰ سال گذشته یک رکورد بی‌سابقه محسوب می‌شود.

شیرزاد ادامه داد: هم‌اکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن نهاده مدت‌دار در بازار‌گاه عرضه شده و این یک جریان کالایی پایدار و مستمر است.

او اجرای طرح تحویل نهاده مدت‌دار را امیدی تازه در جامعه نظام دامپروری و مرغداری کشور دانست و افزود: نتایج زودرس این طرح با دیر‌کشتاری و نگهداشت ذخایر گوشت نمایان شده است.

شیرزاد از طرح خرید آتی مرغ خبر داد و گفت: در نسل جدید قراردادها هم تضمین خرید مرغ و هم تامین و لجستیک برعهده شرکت پشتیبانی امور دام کشور است و این قراردادها در روزهای آینده به مدیران استانی برای اجرا، تحویل می‌شود.

به گفته او، ۱.۵ همت اعتبار برای خرید این مقدار مرغ در طرح خرید آتی در نظر گرفته شده است و پیش‌بینی می‌شود خرید ۳۰ هزار تن مرغ منجمد از مرغداری‌های داخل کشور صورت گیرد. هدف از این قرارداد تامین پایدار و مستمر نهاده‌ها، تضمین مرغ‌های تولیدی توسط مرغداران به قیمت منصفانه و عادلانه، جلوگیری از ریزش قیمت مرغ و پیش‌تولید مرغ با انعقاد قراردادهایی که ریسک بیشتری را برای پرتفوی مالی شرکت دربر می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، رویکرد قراردادهای جدید را تامین به‌هنگام نهاده، تضمین خرید مرغ و تشویق مرغداران به تهاتر توامان نهاده با مرغ به صورت تهاتر مرحله‌ای با ریسک کم برای تولیدکننده و ریسک حداکثری برای شرکت عنوان کرد که محتوای آن ناظر بر استمرار در تولید جوجه یک روزه است به طوریکه روند جوجه‌ریزی در ابتدای سال دچار نقصان و کاهش نشود و مرغدار با ایمنی و آسودگی بیشتری به تولید مرغ بپردازد. البته در فرایند قراردادهای منعقده مشوق‌های زمانی نیز شامل حال مرغداران می‌شود.

او افزود: در این شیوه خرید، صد درصد نهاده در یک دوره ۴۵ روزه به صورت نقدی و کالایی تحویل مرغداران می‌شود و اگر مرغداران به جوجه‌ریزی مکفی در ابتدای اسفند و تحویل در ۱۵ فروردین اقدام کنند؛ به عنوان مشوق زمانی مشمول دریافت صد درصدی نهاده خواهند شد.

شیرزاد گفت: با استقبال تولیدکنندگان؛ استمرار و پایداری مرغ گوشتی در سراسر کشور فراهم شود.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *