اهم اخبار

آخرین وضعیت بازار نهاده‌های دامی/احتمال کاهش قیمت در هفته آتی

بدون دیدگاه

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار با بیان اینکه مشکل چند کشتی حامل نهاده های دامی برطرف شده است،گفت: امیدوار هستیم با توجه به اقدامات انجام شده از هفته آینده شاهد کاهش قیمت نهاده ها باشیم.

 

سید فرزاد طلاکش در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت بازار نهاده های دامی اظهارداشت:هم اکنون مشکل  چند کشتی حامل نهاده های دامی برطرف شده اما اصل محموله ها هنوز مانده که امیدوار هستیم هر چه زودتر مشکلات مربوط به آنها نیز رفع شود.

وی با بیان اینکه مقامات ارشد بانک مرکزی و همکاران آنها قول داده اند به این مساله رسیدگی کنند، افزود: بهرحال چند روز طول می کشد تا آثار این اقدامات مشخص شود.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام در حال توزیع نهاده دولتی در بازار است، گفت: این اقدام دولت به حفظ ثبات نسبی قیمت ها در بازار کمک کرده اما قیمت ها کاهشی نیافته است چون حجم مصرف بالاست و توزیع نسبت به مصرف، کافی نیست.

طلاکش با اشاره به اینکه کسانی که در انبار خود نهاده دارند، آن را گران عرضه می کنند، اضافه کرد: دیروز مرغداران هر کیلوگرم کنجاله سویا را بین ۳۳۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان و هرکیلوگرم ذرت را ۱۷۰۰ تومان خریداری کردند.

وی اظهار امیدواری کرد که با توجه به اقداماتی که در حال انجام است هفته آینده قیمت نهاده های دامی در بازار کاهش یابد.

طلاکش درباره قیمت تخم مرغ نیز با بیان اینکه قیمت این کالا حدود ۱۰ روز است که تقریبا ثابت و نوسانات آن بسیار جزئی و در حد ۵۰ تومان بوده است، اضافه کرد: هم اکنون میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ۶۹۰۰ تومان و قیمت هر عدد آن برای مصرف کننده بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومان است.

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *