اهم اخبار

با استفاده از توان سازمان نظام مهندسی کشاورزی؛ توسعه پایدار کشاورزی و استقرار زنجیره ارزش

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

استفاده از توانمندی‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، می‌تواند تسهیلگری لازم را در عملیاتی کردن توسعه بخش کشاورزی بر مبنای دانش نوین داشته باشد.

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، جانعلی بهزادنسب در دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور افزود: توانمندی‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان سرمایه بزرگی است که باید در راستای توسعه پایدار کشاورزی و استقرار زنجیره‌های ارزش و کشاورزی قراردادی به کار گرفته شود.

وی با تاکید بر داشتن تفکر راهبردی و ایجاد و تقویت نگرش نظام‌مند و منطقی بین عناصر و ظرفیت‌های موجود در رسیدن به توسعه پایدار در بخش کشاورزی گفت: ارائه خدمات مطلوب و دانش‌بنیان به تولید کنندگان بخش کشاورزی از طریق هم‌افزایی و همکاری سازمان‌های مرتبط از برنامه‌های اصلی شرکت مادر تخصصی است و این مهم با تدوین الگو‌های موثر و با متنوع کردن شیوه‌های تجهیز، تامین و تخصیص بهینه منابع در راستای استقرار زنجیره ارزش و اجرای کشاورزی قراردادی، امکان‌پذیر است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی افزود: پشتیبانی از توسعه و تقویت زنجیره‌های ارزش، رسوخ دانش فنی، کمک به اجرای کشاورزی قراردادی و اتخاذ تمهیدات ممکن برای کاهش ریسک و خطرپذیری در بخش کشاورزی از سیاست‌های اصلی و راهبردی شرکت مادر تخصصی از طریق صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی است که در این مسیر استفاده از توانمندی‌های سازمان‌های مرتبط از جمله سازمان نظام مهندسی کشاورزی ضروری است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور نیز در این دیدار گفت: سازمان نظام مهندسی با تشکیل و راه‌اندازی تعداد ۷۵۰ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی و بکارگیری ۲۸۸۳ تن به عنوان کارشناس در مراکز یاد شده، توانسته است در ارائه خدمات فنی و دانش نوین به بخش‌های مختلف کشاورزی نقش‌های مطلوبی را ایفا کند و درصدد آن است تا تعداد این مرکز را به دو هزار مرکز افزایش دهد.

آقای شاهرخ رمضان‌نژاد افزود: در راستای ارائه خدمات فنی برای تولید کنندگان در بخش کشاورزی با بهره مندی از توانمندی‌های بخش غیردولتی مراکزی نیز با عنوان مرکز خدمات مدیریت صادرات، مرکز انتقال فناوری‌های نوین و مرکز اصلاح نژاد دام با مجوز سازمان نظام مهندسی کشاورزی تشکیل و راه‌اندازی شده است.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *