اهم اخبار

تخم مرغ ۲۰ درصد ارزانتر از نرخ مصوب عرضه می شود

۱ دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: هم اکنون هرکیلو تخم مرغ درب واحدهای مرغداری به سبب مازاد تولید ۲۰ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۵ تا ۳۷ هزار تومان است که کماکان ۲۰ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.

به گفته او، با توجه به عرضه تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان درب واحدهای تولیدی از دولت تقاضا کردیم که با خرید تضمینی ۱‍۰ هزارتن تخم مرغ یا پرداخت مشوق صادراتی، تولیدکنندگان را حمایت کند تا در نیمه دوم سال مشکلی در تولید ایجاد نشود.

کاشانی ادامه داد: طبق روال همه ساله میزان مصرف تخم مرغ در داخل و صادرات در فصل گرما کاهش می یابد که این امر منجر به کاهش قیمت تخم مرغ می شود، اما به سبب تولید خطی تخم مرغ حمایت مسئولان از این صنعت امری ضروری است.

این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار بعد از رفع ممنوعیت همزمان بافصل گرما ، هزارتن تخم مرغ در هفته صادر می شود که این میزان در برابر مازاد تولید رقم چندانی نیست.

به گفته او، روزانه ۳ هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می شود، درحالیکه با احتساب مصرف داخل  ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است که برای تنظیم بازار داخل باید هفته ای ۳ هزارتن تخم مرغ صادر شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: هم اکنون تخم مرغ در میادین و مراکز عمده فروشی برای مصرف کننده با نرخ مصوب در حال عرضه است و در خرده فروشی ها به رغم کاهش قیمت درب مرغداری، مغازه داران کماکان با نرخ های قبلی عرضه می کنند که دستگاه های مسئول باید نظارت کنند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

نظر برای این مطلب

  1. مخاطب says:

    تا بود همه میگفتند که قیمت ها باید بر اساس عرضه و تقاضا تعیین بشه و دولت در قیمت گذاری (قیمت مصوب) دخالت نکنه، حالا هم که قیمت مرغ بر اساس عرضه و تقاضا داره فروش میره و به نفع مصرف کنتده هست، باز شاکی هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *