اهم اخبار

تخم مرغ ۳۰ درصد زیر قیمت مصوب عرضه می‌شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: هم اکنون مازاد تولید در بحث تخم مرغ داریم، به طوری که دو برابر نیاز تهران تولید داشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا کاشانی گفت: تخم مرغ در میادین و تمامی فروشگاه های زنجیره ای تامین شده اما در توزیع فروشگاه ها مشکل وجود دارد، این در حالی است که در تامین و تولید تخم مرغ مشکلی وجود ندارد و ما شاهد کاهش قیمت شدید تخم مرغ  هستیم.

به گفته رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار، امروز تخم مرغ درب مرغداری به کیلویی ۲۵ هزار تومان و به شانه‌ای ۴۸ هزار تومان رسیده و مازاد تولید داریم. امیدوار هستیم مسئولان در این بخش سریع اقدام کنند و با مدیریت مازاد تولید که در کشور وجود دارد، اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهند.

او می‌گوید، در خرده فروشی‌ها روز پنج شنبه شاهد هیجاناتی بودیم و با توجه به آنکه حمل تخم مرغ دارای سیستم توزیع منظمی است، شاهد کاهش بودیم، اما از دیروز با دستور وزیر، تولید را افزایش داده‌ایم و هم اکنون دوبرابر کل نیاز تهران تخم مرغ داریم که ۳۰ درصد زیر قیمت مصوب است.

با توجه به تامین تخم مرغ به میزان کافی و ارسال محصول به تمامی فروشگاه ها دیگر همانند دیروز شاهد کمبود در بازار نیستیم. هم اکنون تخم مرغ در تمامی مغازه ها، میادین و فروشگاه ها با نرخ هر شانه ۶۷ تا ۷۰ هزار تومان کمتر از قیمت مصوب موجود است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *