اهم اخبار

توزیع نهاده دامی به ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسید

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

سرپرست دفترخدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن نهاده دامی توزیع شده که نسبت به سال قبل ۵۹ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ عباسی معروفان گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن نهاده دامی در سامانه بازارگاه عرضه شده که ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن از این میزان ذرت و سپس کنجاله سویا و جو است.

عرضه روزانه ۴۶ هزار تن نهاده دامی در سامانه بازارگاه

به گفته او، روزانه ۴۵ تا ۴۶ هزار تن و به طور متوسط ماهیانه یک‌میلیون و ۴۵۰ هزار تن نهاده دامی در سامانه توزیع شد که نسبت به سال قبل ۵۹ درصد رشد داشته است.

عباسی معروفان گفت: از ابتدای سال حدود ۶ میلیارد ارز به واردات ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن نهاده‌های دامی تخصیص یافته است.

با وجود اعتراض مکرر تولیدکنندگان نسبت به تامین نهاده دامی، معاون امور تولیدات دامی اذعان می‌کند که ابتدا نهاده در سامانه بازارگاه به مرغ و تخم مرغ تخصیص می‌یابد چرا که مشمول قیمت گذاری هستند و سپس به گوشت قرمز تخصیص می‌یابد، اما تخصیص آن کامل نیست.

بنابر اذعان مسئولان وزارت جهاد کشاورزی ماهیانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی مورد نیاز است. برآوردها حاکی از آن است که واردات نهاده تا پایان سال به ۲۰ میلیون تن برسد که تاکنون با ارز ترجیحی نهاده وارد شده است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *