اهم اخبار

تولید ۱۰۰ تن ماهی خاویار در لرستان/امکان ارتقاء تا ۱۰ هزار تن

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرکل شیلات لرستان گفت: در استان چهار مزرعه خاویاری با ظرفیت اسمی ۱۰۰ تن در حال تولید هستند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ کیارش بیرانوند در رابطه با پروژه‌های در دست اقدام اداره‌کل شیلات لرستان، اظهار کرد: در شهرستان الیگودرز دو پروژه ۵۰۰ تنی در شول‌آباد در دست اقدام داریم.

وی ادامه داد: در شهرستان پلدختر و در منطقه سیمره نیز دو پروژه رورش ماهی خاویاری با ظرفیت ۵۰۰ تن و ۱۰۰۰ تن در دست اقدام است.

بیرانوند با اشاره به در دست اقدام بودن دو مجموعه پرورش ماهی خاویاری در شهرستان رومشکان در منطقه سیمره، عنوان کرد: در این شهرستان یک مجموعه ۵۰۰ تنی توسط ما و یک مجموعه ۵۰۰ توسط بخش خصوصی در دست اقدام است.

مدیرکل شیلات لرستان عنوان کرد: همچنین در بخش دیلاوند شهرستان کوهدشت نیز مجموعه پرورش ماهی خاویاری ۵۰۰ تنی در دست اقدام است.

وی یادآور شد: در لرستان چهار مزرعه خاویاری با ظرفیت اسمی ۱۰۰ تن در حال تولید هستند.

این مسئول بیان کرد: در حال حاضر با شناسایی منابع آبی سیمره و کشکان در شهرستان‌های کوهدشت و پلدختر قابلیت تولید ۱۰ هزار تن گوشت خاویاری و یک تن خاویار در چهار سال آینده وجود دارد که در حال حاضر در مرحله امکان‌سنجی و واگذاری زمین و مطالعات مربوطه است.

بیرانوند بیان کرد: لرستان با داشتن هفت سد بزرگ و کوچک در حال تولید ماهیان سردآبی بوده و قابلیت پرورش ماهی تا ۱۰ هزار تن را دارد که با این میزان تولید می‌توان برای ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *