اهم اخبار

حضور دو باشگاه برتر ایرانی در رویداد بین‌المللی یونسکو در کره‌جنوبی+ تصاویر

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

در جریان دهمین کنگره جهانی باشگاه‌ها، مراکز و انجمن‌های یونسکو (WFUCA) که با مشارکت ۵۴ کشور از سراسر دنیا و حضور دو باشگاه برتر ایرانی یونسکو از ۲۶ تا ۲۹ اکتبر ۲۰۲۳ در کره‌جنوبی برگزار شد، عضویت قطعی ایران به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، در حال حاضر ۲۳ باشگاه در ایران به‌طور رسمی در حوزه‌های گوناگون آموزشی، علمی، فرهنگی و تربیتی و در جهت تحقق اهداف ملی و در راستای سند چشم‌انداز و اسناد بالادستی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد دو باشگاه خلاقیت، آموزش، حمایت و بهره‌برداری زعفران یونسکو ایران(OSEC) و علوم پایه و تکنولوژی دو انجمن ایرانی، در این همایش بین‌المللی حضور داشتند.

ریاست کل باشگاه خلاقیت، آموزش، حمایت و بهره‌برداری زعفران یونسکو ایران(OSEC)، دستاوردهای حاصل از برگزاری دهمین کنگره جهانی مراکز یونسکو را مثبت ارزیابی کرد و گفت: کنگره جهانی باشگاه‌ها و انجمن‌های یونسکو (WFUCA) که در سال ۱۹۸۱ تأسیس شد، مسئولیت اطلاع‌رسانی، هدایت و تجهیز اعضای خود را با پشتیبانی و همکاری یونسکو برعهده دارد.

سیداحسان مصطفوی در ادامه با اشاره به انتخاب دبیرکل جدید باشگاه‌های کنگره جهانی یونسکو، اظهار کرد: با توجه به نقش پررنگ و تاثیرگذار باشگاه‌های ایرانی عضو یونسکو در حوزه‌های جهانی، دبیرکل جدید این انجمن بین‌المللی نیز در راستای حمایت از انجمن‌های ایرانی قول مساعد داد.

گفتنی است سعید کوزه‌چی، سفیر ایران در کره‌جنوبی در دیدار با سیداحسان مصطفوی حضور دو باشگاه برتر ایرانی در رویداد بین‌المللی یونسکو را مثبت ارزیابی کرد و گفت: حضور باشگاه «اوسک» و باشگاه «علوم پایه و تکنولوژی» و عضویت ایران در فدراسیون جهانی باشگاه‌ها، مراکز و انجمن‌های یونسکو اتفاق تاثیرگذاری است که بواسطه آن فرصت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف علمی، آموزشی و… فراهم می‌شود.

در حاشیه این دیدار، ریاست کل اوسک از خیابان تهران در سئول نیز بازدید کرد. تاریخچه نامگذاری این خیابان به پیش از انقلاب بازمی‌گردد. به دنبال مسافرت شهردار وقت تهران به سئول در سال ۱۳۵۴، جهت همکاری میان دو کشور سنگ بنای دو خیابان بزرگ در پایتخت دو کشور گذاشته شد. خیابانی در تهران به نام خیابان سئول و خیابانی در سئول به نام خیابان تهران نام‌گذاری شد.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *