اهم اخبار

خاوازی در حاشیه جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس ایران محور تولیدات گوشت سفید، قرمز و شیرخام

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

وزیر جهاد کشاورزی: در بخش تولیدات گوشت مرغ، شیر و گوشت قرمز، هیچ گونه مشکلی نداریم و هم اکنون یکی از کشور‌های محوری در این تولیدات هستیم.

به گزاش صنعت غذا و کشاورزی به نقل از صدا وسیما، کاظم خاوازی در حاشیه جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه امروز به دعوت رئیس کمیسیون کشاورزی به مجلس آمدیم افزود: نمایندگان مجلس در کمیسیون کشاورزی امروز دغدغه‌های خود را مطرح کردند و قرار شد که کمیته‌های تخصصی از این به بعد تشکیل شود و همکاران ما در جهاد کشاورزی حداقل ماهی یکبار با کمیسیون کشاورزی مجلس جلسه داشته باشند.
وی اضافه کرد: امسال ۸/۸ دهم درصد رشد تولیدات محصولات کشاورزی و درآمد کشاورزان بوده و تلاش می‌کنیم تا این روند رو به رشد باشد.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص قیمت‌های گوشت و مرغ هم گفت: بحثی مبنی بر اینکه مدتهاست قیمت مرغ افزایش پیدا نکرده بین تولید کننده‌ها به وجود آمده البته سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار در تلاش است که مردم در فشار نباشند.

خاوازی افزود: با برنامه ریزی‌های دقیقی که در تامین نهاده‌های دامی کرده ایم این مشکل به زودی حل می‌شود ضمن اینکه بانک مرکزی نیز برای رفع این مشکل اعلام آمادگی کرده است.
وی گفت: ما ذخایر زیادی از گوشت مرغ داریم که هر لحظه وزارت صمت ابلاغ کند می‌توانیم توزیع کنیم تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند.

خاوازی افزود: این قول را می‌دهیم که در آینده با همکاری وزارت صمت، قیمت‌ها مناسب شوند به طوری که بتوانیم هم تولید کننده و هم مصرف کننده را راضی نگه داریم بر این اساس طرحی را به رئیس جمهور ارائه داده ایم که اگر موافقت کردند وضعیت متفاوت خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص نهاده‌های دامی نیز گفت: در حال حاضر در خصوص دو نهاده جو وذرت هیچ مشکلی وجود ندارد و باهمکاری‌های بانک مرکزی و ابلاغ آنها، حجم عظیمی وارد شده و هم اکنون روزی هشت هزار تن کنجاله سویا وارد کارخانه‌های روغن کشی شده و بعد هم تحویل واحد‌های تولیدی می‌شود.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *