اهم اخبار

رئیس انجمن صنفی گاوداران: تولید شیرخام از ۱۱ میلیون تن فراتر می‌رود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

سیداحمد مقدسی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید شیرخام تا پایان سال به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزارتن برسد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید احمد مقدسی گفت: هم اکنون مشکلی در تامین نهاده‌های دامی نداریم به طوریکه کل نیاز کنجاله سویا و ذرت از سامانه بازارگاه تهیه می‌شود.

به گفته او، با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و زیان تولیدکنندگان انتظار می‌رود که مسئولان تنظیم بازار اجازه افزایش قیمت را بدهند چراکه استمرار این روند برای دامداران امکان پذیر نیست.

مقدسی ادامه داد: با توجه به پتانسیل بالای صنعت دامپروری در تولید شیرخام انتظار می‌رود که از ابتدای فروردین قیمت اصلاح شود تا تولیدکنندگان دچار آسیب نشوند.

رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه مشکلی در تامین شیرخام نداریم، افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید شیرخام تا پایان سال به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزارتن برسد، درحالیکه با همین تعداد دامداری، پتانسیل تولید ۱۵ میلیون تن شیرخام در صورت حمایت از دامداران وجود دارد.

او قیمت کنونی خرید هرکیلو شیرخام درب دامداری از دامداران را ۱۵ هزارتومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که قیمت تمام شده فعلی بالاتر از این رقم است که این امر زیان تولیدکنندگان را نشان می‌دهد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *