اهم اخبار

رئیس مجتمع صنایع غذایی گلها: کارآفرینی صرفاً نباید در الگوی بزرگ ایجاد شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

دکتر مهدی کریمی تفرشی گفت: از بانوان سرزمینم می‌خواهم که به این خودباوری برسند که در انجام کارها، توانشان بیشتر از هر مردی است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، دکتر مهدی کریمی تفرشی، رئیس مجتمع صنایع غذایی گلها در دومین همایش بانوان کارآفرین صنعت غذا و گردشگری ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سؤالی که همواره ذهن مرا به خود مشغول داشته است این‌که چرا معمولاً بانوان نمی‌خواهند دیده شوند و این ذهنیت همواره برایم وجود داشته که اگر زنان سرزمین من یک روز با هم همبستگی ایجاد کرده و تعامل داشته باشند، دیگر جایی برای کارکردن هیچ مردی باقی نخواهد ماند.

وی افزود: امروز افتخار این را دارم که در مجتمع غذایی گلها از وجود زنانی بهره می‌برم که تعدادشان بیشتر از مردان است؛ چه زنانی در امر تولید و چه آنان که از مدیران مجموعه محسوب می‌شوند.

تفرشی سپس اظهار داشت: با آن‌که که بارها با اشاره به این مهم، مردان زیادی از اطرافیان و دوستانم اعتراض کرده‌اند اما همواره اعتقاد دارم که بانوان کشور ما مدیران دقیق‌تر، حساس و منصف‌تری هستند.

وی سپس عنوان کرد: در این همایش که مختص بانوان است، یک انرژی و هم‌افزایی بالا و قوی وجود دارد؛ زیرا در جمع ما بانوانی هستند که به خودباوری رسیده و هریک از آنان از عهده مسئولیت‌های بزرگی برآمده‌اند.

او گفت: کارآفرینی حتماً نباید در سطح وسیع و الگوی بزرگ اتفاق افتد و می‌تواند شامل اشتغال‌زایی برای تعداد افراد کمتری نیز باشد.

تفرشی ادامه داد: امیدوار است در جامعه ما، تعداد بانوانی از جنس بانوان کارآفرین بیشتر شده و در آینده در همایش بانوان کارآفرین، تنها زنان، برنامه‌ها را در زمینه‌های مختلف همچون اجرا، موسیقی و… در دست گرفته و هدایت و رهبری کنند.

وی اضافه کرد: با خودباوری و اعتماد زنان، آنان می‌توانند به تمامی خواسته‌ها و اهداف خود دست یابند؛ چنان‌که جایی برای هیچ‌کس باقی نخواهد ماند.

مدیرعامل مجتمع صنایع غذایی گلها سپس خاطرنشان ساخت: همانگونه که خانم دنیا اخگری، دبیر همایش در سخنان خود به زنان توانمندی همچون میرزاخانی، قدس، پروین اعتصامی‌ و دیگر زنان تأثیرگذار در کشور اشاره کردند، باید بدانیم که ما در طول تاریخ شاهد اثرگذاری زنان بی‌شماری در تاریخ، فرهنگ و مسائل اجتماعی بوده‌ایم و هم‌اکنون می‌بینیم که در برخی مسندهای قدرت به‌ویژه در بخش خصوصی در صنعتی که ما در آن فعالیت داریم، بانوانی وجود دارند که در سخت‌ترین شرایط هیچ‌گاه شکایتی از نبود مواد اولیه و سختی کار نداشته‌اند که یک تفکر پشت این امر وجود دارد که اینان از تمامی مردان مدعی که ادعای انجام کارهای بزرگ و مهم را دارند، قوی‌تر هستند و باید به خاطر داشت که بانوان کشور ما کارهای بزرگی را در بسیاری از عرصه‌ها انجام داده‌ و خود را ثابت کرده‌اند.

او سپس در همین رابطه افزود: در زمان جنگ هشت ساله ایران و عراق، تمامی رسانه‌ها، فقط جبهه‌ها و رزمندگان را به تصویر می‌کشیدند، اما هرگز پشت جبهه‌ و زنان پاکدامنی که مولد این رزمندگان بوده و یا موادغذایی و کلیه امور مورد نیاز را تدارک می‌دیده‌اند، نشان داده نمی‌شد.

تفرشی گفت: امروز وقتی می‌بینم زنان کشور عزیزمان ایران – که با افتخار نام آن را می‌برم – در رشته‌های ورزشی گوناگون پرچم مقدس ایران را به اهتراز در می‌آورند و با تمام محدودیت‌ها و فشارها و ضد تبلیغات موجود در کشور برای یک بانو همچنان می‌درخشند، افتخار می‌کنیم.

او در انتها افزود: دعا می‌کنم که یکسری از تفکرات نسبت به زنان کشورمان مثبت‌تر شده و بتوانیم بپذیریم که بدون آنان راه به‌جایی نخواهیم برد./اقتصاد سبز

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *