اهم اخبار

رییس اتاق تبریز: بانک‌های خصوصی به تعهدات خود برای ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی عمل کنند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

یونس ژائله بر ضرورت عمل بانک های خصوصی به تعهدات خود مبنی بر ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از اتاق بازرگانی ایران؛ رئیس اتاق تبریز بر ضرورت عمل بانک‌های خصوصی به تعهدات خود مبنی بر ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی تاکید کرد.

نخستین سمینار «بانک‌ها و بخش خصوصی: نقش‌ها و انتظارات» با حضور معاون حقوقی و امور مجلس بانک مرکزی، جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولان دولتی، فعالان بخش خصوصی و روسای بانک‌های استان در محل اتاق تبریز برگزار شد.

یونس ژائله، رئیس اتاق تبریز، در پنل اول سمینار با اشاره به گله مندی بسیاری از واحدهای تولیدی از بانک‌ها و تسهیلات ارائه شده توسط آن‌ها گفت: متاسفانه همکاری لازم از سوی بانک‌های خصوصی انجام نمی‌شود و از سوی دیگر بانک‌های استانی نیز اختیارات لازم را ندارند که باید به فکر بهبود وضعیت موجود و خروج از این وضعیت باشیم.

ژائله با بیان اینکه نباید زمینه‌های فرار سرمایه گذاران از استان را فراهم کنیم، گفت: برخی بانک‌ها منابع آذربایجان شرقی را در خود استان مصرف نمی‌کنند که این امر جای سؤال دارد.

او ادامه داد: حجم نقدینگی موجود در استان متناسب با رشد نقدینگی کشور بالا نرفته است که این نوع عقب ماندگی استان در بحث اختصاص نقدینگی، عجیب و سؤال برانگیز است.

ژائله با انتقاد از اختیارات پایین بانک‌های استانی و مدیران آن‌ها گفت: این اختیار باید به مدیران داده شود تا این افراد نیز متناسب با وضعیت موجود، تصمیم گیری کنند.

او ادامه داد: هزینه گندم در مدت کمی از چهار هزار تومان تا ۱۲ هزار تومان افزایش یافت؛ همچنین درفاصله زمانی کمی شاهد افزایش قیمت دیگر مواد اولیه واحدهای صنایع غذایی نیز بودیم اما آیا نقدینگی این واحدها نیز به همین میزان افزایش یافته است؟

رئیس اتاق تبریز با اشاره به وعده‌های رئیس بانک مرکزی برای حل مشکلات نقدینگی واحدهای تولیدی گفت: متاسفانه این وعده‌ها به درستی عملی نشد و هم اکنون واحدهای تولیدی ما نیازمند تأمین نقدینگی هستند.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: اتاق بازرگانی ایران

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *