اهم اخبار

سقف قیمت مجاز مرغ ۲۰۴۱۰ تومان تعیین شد/ مرغداران؛ در صورت تامین ۱۰۰ درصد نهاده‌ها قیمت مجاز منطقی است + سند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

کارگروه تنظیم بازار در تاریخ ۹۹٫۷٫۲۳ قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده را ۲۰ هزار و ۴۱۰ تومان مصوب کرده است. این مصوبه به تازگی به دست مرغداران رسیده، اما آن‌ها معتقدند در صورتی قیمت مصوب جدید می‌تواند مورد توجه قرار گیرد که ۱۰۰ درصد نهاده‌های مورد نیاز مرغداران با قیمت مصوب تامین و به دست آن‌ها برسد.

به گزارش ایلنا؛ قیمت مرغ در ماه‌های اخیر روند صعودی داشته به نحوی که در برخی از شهرهای کشور قیمت ۲۵ هزار تومان برای هر کیلوگرم را پشت سر گذاشته است. در شرایط سخت اقتصادی کنونی که منابع پروتئینی دیگر مانند گوشت قرمز از دسترس قشر کم در آمد خارج کرده گوشت مرغ یکی از جایگزین‌های اصلی است.

کارگروه تنظیم بازار برای مهار قیمت به تازگی دست به کار شده و در تاریخ ۹۹٫۷٫۲۳ قیمت خرید هر کیلوگرم  مرغ زنده از مرغداران را ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان به علاوه ۱۰ درصد و قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم برای مصرف کننده را ۶ هزار تومان بیش از خرید مرغ زنده مصوب کرده است. به این ترتیب قیمت خرید مرغ زنده از مرغداران تا ۱۴ هزار و ۴۱۰ تومان و قیمت مجاز برای مرغ گرم برای مصرف کننده تا ۲۰ هزار و ۴۱۰ تومان است. اما مرغداران معتقدند این قیمت‌ها در صورتی مورد توجه هستند که ۱۰۰ درصد نهاده‌های دامی مورد نیاز با قیمت مصوب تامین شود.

حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون سراسری مرغ داران گوشتی کشور در گفت‌وگو با ایلنا تاکید دارد که طور متوسط ۴۰ درصد از نهاده‌های دامی مورد نیاز مرغداران با قیمت مصوب تامین و در اختیار مرغداران قرار می گیرد.

وی معتقد است: فقط زنجیره‌های تولید با برخورداری از ارتباطات و نفوذ خود در وزارت جهاد کشاورزی و جهادهای کشاورزی استان‌ها هستند که می‌توانند نهاده‌های دامی با قیمت مصوب را به میزان بیشتری تامین کنند.

اسدالله نژاد ادامه داد: بیشتر مرغداران خرد حداکثر ۳۰ درصد نهاده‌های دامی را با قیمت مصوب تامین می‌کنند و به اجبار باقی نیاز خود را از بازار آزاد و دلالان خریداری می‌کنند.

به گفته وی؛ به طور میانگین ۴۰ و حداکثر ۵۰ درصد از نهاده‌های دامی با قیمت مصوب به دست مرغداران کشور می‌رسد.

نایب رئیس کانون سراسری مرغ‌داران گوشتی کشور قیمت کارشناسی هر کیلوگرم مرغ زنده با توجه به واقعیت‌های موجود در بازار نهاده‌های دامی را ۱۷ هزار تومان عنوان کرد.

مرغ

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *