اهم اخبار

سکوت وزیر جهاد کشاورزی درباره قیمت پایین خرید تضمینی گندم

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

امروز وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره نرخ پایین خرید تضمینی گندم چیست، موضع روشن و شفافی را اعلام نکرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه امضای تفاهم نامه با شهردار تهران در پاسخ به اینکه نظر شما درباره قیمت ۲۲۰۰ تومانی خرید تضمینی گندم چیست، گفت: من چه نظری می‌توانم داشته باشم، شورای اقتصاد مسئول تعیین قیمت و دولت مسئول ابلاغ آن است.

تلاش‌های خبرنگاران برای دانستن اینکه موضع وزیر جهاد کشاورزی درباره قیمت خرید تضمینی که جدیدا دولت ابلاغ کرده نتیجه‌ای نداشت و وی از توضیح در این باره طفره رفت.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این امضای تفاهم نامه تنها به سؤالات رسانه ملی پاسخ داد.

همچنین خبرنگار رسانه ملی درباره میزان تخریب اراضی کشاورزی سؤال کرد و وزیر جهاد کشاورزی بدون اینکه آماری در این باره بگوید گفت:‌سازمان امور اراضی کشور مسئول مقابله با جلوگیری از تخریب اراضی در خارج از شهر است و بعضی موقع تصرف‌هایی در این اراضی صورت می‌گیرد که بدون مجوزهای کمیسیون مربوطه است و باید این سازمان برای جلوگیری از آنها ورود کند.

به گزارش فارس، در حالی وزیر جهاد کشاورزی امروز هیچ موضعی در قبال قیمت ۲۲۰۰ تومان خرید تضمینی اتخاذ نکرد که کارشناسان و گندم کاران کشور متفق‌القول هستند که این قیمت بسیار پایین بوده و کشاورزان در سال آینده سطح زیر کشت‌شان پایین خواهد آمد. 

امسال خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته ۳ میلیون تن کاهش داشت و کارشناسان دلیل اصلی آن را پایین بودن خرید تضمینی آن می‌دانند و معتقدند اگر قیمت ۲۲۰۰ تومان برای سال آینده تغییر نباید میزان خرید تضمینی سال آینده بسیار پایین‌تر خواهد شد.

سرویس خبری: کشاورزی


آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *