اهم اخبار

طی ۱۰۰ روز گذشته اتفاق افتاد: خرید بیش از ۵ میلیون تن گندم تضمینی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

یک مقام مسئول با بیان اینکه در ۱۰۰ روز گذشته ۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تن، گندم تصمینی خریداری شد، گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به گندم‌کاران پرداخت شده است.

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از صدا و سیما، سید محمد تقی طباطبایی، مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه ۱۰۰ روز از آغاز خرید تضمینی گندم گذشته است، گفت: تاکنون ۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تن از این محصول خریداری شده است.

وی ارزش گندم‌های خریداری شده را ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تعداد ۸۶۱ هزار و ۶۵۵ محموله توسط ۳۰۵ هزار و ۴۰۲ گندم‌کار تاکنون به مرکز خرید تحویل داده شده است.

طباطبایی با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به گندم‌کاران پرداخت شده است، بیان کرد: در سال جاری، ۲۵۷ هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا نیز به ارزش ۱,۱۵۲ میلیارد تومان از کلزاکاران خریداری شده است.
وی ادامه داد: طی هفته گذشته ۲۴۰ هزار ۸۰۹ تن گندم و ۲۱۴ هزار و ۳۸۹ تن آرد از طریق سامانه‌های سیفا و سامانه آرد به فروش رفته است.

مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه این خرید در ۳۱ استان انجام می‌شود، گفت: خرید امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ درصد رشد داشته است.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *