اهم اخبار

ظلم ۵ واردکننده انحصارگر به مرغداران و مردم

بدون دیدگاه
خوراک دام و طیور

بنا بر اعلام عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، بازار نهاده های دامی انحصاری و نیمه انحصاری و در اختیار حداکثر ۵ نفر است بنابراین مرغدار مجبور است  نهاده های دامی  را با هر نرخی خریداری کند و این امر ظلم به مرغدار است.

عباس پاپی زاده درباره وضعیت بازار مرغ و جوجه یک روزه ؛گفت:نرخ متعادل برای فروش جوجه یک روزه باید ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان کیلویی  برای فروش به مرغدار تعیین شود ودر غیر اینصورت اقتصاد مرغدار با چالش روبرو می شود.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ،تصریح کرد: در زمینه تامین نهاده های دامی ما اعتقاد داریم باید مرغدار نهاده ها  را  از بازار  با نرخ آزاد تهیه کند، بنابراین  بدیهی  است باید  در این راستا  قوانین حاکم بر بازار را  نیز بپذیریم.

پاپی زاده افزود:یکی از قوانین در ایجاد بازار آزاد،آزاد بودن تمام رقبای وارداتی در بازار از حیث ورود  است تا امکان ورود نهاده های مختلف دامی در بازار به نحو منطقی مهیا شود و این در حالی است  که  از  یک سو به مرغدار اعلام می کنند باید  نهاده های دامی را از بازار آزاد تهیه کند اما قانون بازار آزاد که ورود تمام رقبا آزاد است در مقابل رعایت نمی شود.

وی ادامه داد:  اگر تولید کنندگان جوجه  یک روزه را با هزینه بالا  تولید می کنند ، دولت باید  با ورود قاطع هزینه تولید  را کاهش دهد تا  گرانی  هزینه جوجه یک روزه به  مرغداری های  کشور نرسد تا تعادل بازار  مرغ حفظ شود.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس ،یادآورشد: بازار نهاده های دامی انحصاری و نیمه انحصاری است -بدین معنا که تعداد وارد کنندگان نهاده های دامی به اندازه انگشتان  یک دست در  کشور است- بنابراین  بدیهی  است که  مرغدار مجبور است  نهاده های دامی  را با هر نرخی خریداری کند واین امر ظلم به مرغدار است.

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *