اهم اخبار

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران: ثبت جهانی زعفران به عنوان شالوده ای از بازاریابی مبتنی بر اصالت کالا می تواند مورد استفاده قرار گیرد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

علی شریعتی مقدم عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران در آئین ثبت جهانی زعفران در روستای سنو گناباد با حضور معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، مهندس رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، دکتر بنایی نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی و تولید کنندگان زعفران برگزار شد اظهار داشت ثبت جهانی زعفران در GIAS به عنوان شالوده ای از بازاریابی مبتنی بر اصالت هر چه بیشتر این کالا می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)؛ علی شریعتی مقدم افزود: فاصله بهره وری تولید زعفران در مزارع نمونه و آرمانی چند برابر متوسط تولید زعفران است (بیش از ۲۰ کیلو در هکتار در مقایسه با ۳/۵ کیلو متوسط تولید) همچنین تولید به روشهای بهداشتی تر و کیفی تر و اخذ گواهی معتبر ارگانیک که زمینه آن وجود دارد موجب سود آوری و رقابت پذیری به مراتب بالاتر و پایداری کشاورزی زعفران برای نسل های بعدی خواهد بود.

او همچنین اصول تجارت منصفانه FAIR TRADE و لزوم تدوین «برنامه عمل» در هم افزایی بین وزارت جهاد کشاورزی با بخش خصوصی و سایر بخش ها بخصوص مرکز علمی و تحقیقاتی برای ارتقاء زنجیره ارزش زعفران را با اختصاص بودجه ای معادل حداقل ۲٪ ارزش زعفران تولیدی کشور ضروری دانست .

 

شریعتی مقدم افزود: در دیداری که با آقای بودکر نماینده فائو در جمهوری اسلامی ایران داشتم به دعوت ایشان و با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی موقعیت ممتاز زعفران ایران از نظر تولید و کیفیت و استانداردها و واحدهای فرآوری و بسته بندی و صادراتی که به چهار نقطه دنیا انجام می شود مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین نماینده فائو نسبت به مطلع بودن از پروژه توسعه ارزش های روستایی (تار) تمایل زیادی  نشان داد. اقدامات، فعالیت ها و ابعاد اقتصادی پروژه و اثرات آن، به خصوص در زمیته آموزش برای نماینده فائو تشریح شد که برای ایشان بسیار جالب به نظر رسید.

مدیرعالی گروه بین الملل نوین زعفران افزود :در ارتباط با موقعیت زعفران ایران، یکی از موارد مهم، شناسنامه دار کردن، تهیه دفترچه های فنی و بخصوص شناساندن زعفران ایرانی در بازارهای جهانی است که می تواند با کمک سازمان های بین المللی مانند فائو صورت پذیرد.

وی ادامه داد :از موارد دیگر مورد بررسی صادرات زعفران بود زیرا در مواردی مشاهده می کنیم با وجود حجم بالای تولید زعفران در ایران که در حدود چهارصدهزار کیلوگرم در سال می باشد، زعفران ایران به نام سایر کشورها در بازارهای جهانی عرضه میشود. در نهایت نماینده فائو اظهار علاقه کرد که موضوع را مورد بررسی جامع تر فرار دهد و تصدیق کرد که زعفران به عنوان یک محصول ارزشمند، با خواص دارویی متعدد و مصارف غذایی متنوع نیاز به معرفی بیشتر دارد و عدم معرفی زعفران ایران در عرصه بین المللی و مصرف محدود و بازار کوچک آن به عنوان به عنوان نقاط ضعف زعفران ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد  که جهت بهبود این موارد همکاری بیشتر صورت گیرد و همچنین توجه خاصی به تولید زعفران بهداشتی، کیفی و با راندمان بالا در ایران که در طرح توسعه ارزش های روستایی هم مدنظر هست شود.

عضو شورای ملی زعفران افزود : به نظر میرسد که ابعاد اقتصادی زعفران ایران با کمک سازمان های بین المللی و همت بخش های مرتبط که مسئول هستند مانند وزارت جهاد کشاورزی میتواند مورد توسعه قرار بگیرد.

شریعتی مقدم ادامه داد :بنده از همکاری فائو در ثبت زراعت زعفران مبتنی بر تولید آبیاری با قنات که مراسم و رونمایی اون هم متعاقبا انجام شد، تشکر میکنم . در واقع این پروژه به معرفی زعفران ایران کمک میکند و  فائو نیز در این زمینه همکاری داشت.

شایان ذکر است، نماینده فائو در بازدیدی که از کارخانه نوین زعفران داشت و همچنین بررسی های انجام شده، از سطح بالای صنعت بسته بندی زعفران و میزان سرمایه گذاری در زمینه زعفران اظهار تعجب کردند.

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *