اهم اخبار

عضو کمیسیون کشاورزی:تک نرخی شدن ارز بر تعادلِ بازار کالاهای اساسی، تاثیرگذار است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: تک نرخی شدن ارز بر تعادل بازار کالاهای اساسی و کاهش فشار بر قشرهای کم درآمد، تاثیر گذار است.

عباس پاپی زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تاثیر تک نرخی شدن ارز بر قیمت کالاهای اساسی اظهار کرد: با توجه به غیر واقعی بودن نرخ ارز در کشور، دولت برای حمایت از حقوق مصرف کننده و جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای وارداتی و مواد اولیه مورد نیاز تولید، اقدام به تک نرخی کردن ارز در بازار کرد.

وی افزود: در شرایطی که قیمت ارز به شدت نوسان پیدا کرده بود، تک نرخی شدن ارز بر تعادل بازار و کاهش فشار بر قشرهای کم درآمد جامعه تاثیر بسزایی داشت.

پاپی زاده ادامه داد: برای واردات برخی کالاها ارز مبادله ای اختصاص می یافت اما با تک نرخی شدن ارز دولت مجدد باید یارانه به آنها اختصاص دهد تا قیمت این اقلام افزایشی در بازار نداشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به نگرانی های مردم از حیث افزایش قیمت کالاهای اساسی ناشی از تک نرخی شدن ارز یادآور شد: اگرچه در ابتدای طرح ممکن است ابهاماتی وجود داشته باشد، اما نظارت دستگاه های مسئول می تواند از تخلف برخی افراد که بهانه تک نرخی شدن ارز قیمت محصولات خود را افزایش می دهند، جلوگیری کنند.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *